Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Decyzja w rękach mieszkańców

Ruszył Budżet Obywatelski Śremu 2019. To proces, w którym mieszkańcy kształtują własne otoczenie i bezpośrednio decydują o wydatkowaniu środków gminnych.

Każdy mieszkaniec gminy Śrem, który ma przynajmniej 16 lat, może zgłosić do realizacji swój pomysł. Są to np. budowa chodnika, nowy skwer zieleni czy koncert ulubionego zespołu. W 2019 roku gmina Śrem zrealizuje te pomysły, które uzyskają najwięcej głosów. Pula środków Budżetu Obywatelskiego Śremu 2019 wynosi 800 tys. zł - Wszystkie elementy procesu przygotowano w taki sposób, aby nie sprawiały użytkownikowi żadnych trudności. Zarówno składanie wniosków, jak i głosowanie prowadzone są elektronicznie – czytamy w informacji prasowej Urzędu Miejskiego w Śremie. Składanie wniosków trwa przez miesiąc – od 1 do 30 czerwca.

Szczegóły dot. całego procesu przedstawione są w prezentacji znajdującej się na stronie internetowej: srem.pl. Jeżeli podczas tworzenia wniosku pojawią się jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, pracownicy magistratu zachęcają do kontaktu z nimi. Można to zrobić: telefonicznie – pod nr 61 28 47 116, mailowo – budzetobywatelski@srem.pl przez Facebooka, bądź osobiście – pok. nr 16, w godz. 7.00 – 15.00 lub popołudniami, po wcześniejszym umówieniu się na konkretny termin.
 
Źródło: Foto. srem.pl
2018-06-12 14:25 122

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.