Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Duchy opanują miasto

Tegoroczna edycja Nocy Muzeów odbędzie się w sobotę 19 maja. W Gostyniu przebiegnie ona pod hasłem: „Gostyńska Noc z Duchami”. Weźmie w niej udział rekordowa liczba organizatorów.

Impreza rozpocznie się o 18:30. Ulicami miasta przejedzie kawalkada zabytkowych samochodów Tej nocy na ulicach miasta pojawią się także tajemnicze postacie z przeszłości ubrane w odpowiednie stroje. Zadaniem przechodniów będzie odgadnięcie ich personaliów. Poprawne odpowiedzi nagradzane będą upominkami.

Centralnym miejscem „Gostyńskiej Nocy z Duchami” stanie się rynek. O 23:30 rozpocznie się tam kilkunastominutowy pokaz „Światło i dźwięk”. Po nim odbędzie się losowanie okolicznościowej loterii. Jej główna nagroda to voucher o wartości 1.000 zł, do zrealizowania w biurze podróży „Moana” w Gostyniu.

Koordynatorem całości przedsięwzięcia jest Muzeum w Gostyniu. W imprezie wezmą także udział: „Gostyńskie Klasyki” i www.gaso-gosytyn.pl, Gostyńskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet „Jestem”, Gostyńskie Towarzystwo Historyczne, Grupa Badań Historycznych „Regiment”, Ochotnicza Straż Pożarna w Goli, Towarzystwo Miłośników Gostyńskiej Fary, Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, Zarząd Powiatowy LOK w Gostyniu, Klub Strzelectwa Sportowego „Vis”, Klub Żołnierzy Rezerwy w Krobi, Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Gostyń, Szkoły Podstawowe nr 1, 2, 3 i 5 w Gostyniu, Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, Zespół Szkół Specjalnych w Brzeziu oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik” i Muzeum w Gostyniu.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie: noc.gostyn.pl.
Źródło: foto. gostyn.pl
2018-05-16 12:31 223

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.