Poniedziałek, 25 Czerwca 2018 - Lucji, Wilhelma, Doroty

Gimnazjalne kręgle

Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Pleszewie i chłopcy z  Gimnazjum nr 3 Pleszewie zwyciężyli w I Powiatowych Mistrzostwach Gimnazjów w Bowlingu. Zawody odbyły się na kręgielni w Parku Wodnym „Planty”.

Do rywalizacji w I Powiatowych Mistrzostwach Gimnazjów w Bowlingu zgłosiło się pięć szkół. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców.

Uczennicom do zwycięstwa wystarczyło zdobycie 337 punktów. Tyle na swoim koncie w trakcie zmagań uzbierały przedstawicielki Gimnazjum nr 1 w Pleszewie. Drogim miejscem musiały się podzielić dziewczyny z dziewczyny z Gimnazjum nr 2 w Pleszewie i z Gimnazjum w Kowalewie. Obie drużyny bowiem zdobyły 322 punkty. Na „pudle” więc zmieściła się jeszcze  jedna reprezentacja. Ten zaszczyt przypadł dziewczynom z Gimnazjum Dwujęzyczne im. S. Staszica, które wykulały 280 punktów.

W kategorii panów zwycięstwo dawał ponad 460 punktowy wynik. Pięć oczek więcej bowiem mieli i pierwsze miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum nr 3 w Pleszewie. Drugie miejsce należało do reprezentantów Gimnazjum w Kowalewie, którzy zdobyli 461 punktów. Trzecie miejsce wywalczyli zaś, 451 punktami, uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Pleszewie.

Nagrody oraz puchary wręczył Bartosz Oleksy, prezes Spółki Sport Pleszew. Zawody odbyły się na kręgielni w Parku Wodnym „Planty”.