Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Handlarze narkotyków za kratami

Trzech handlarzy narkotyków wpadło w ręce średzkiej policji. To dwaj koledzy i ojciec jednego z nich. - Ilości środków psychotropowych znalezionych przy zatrzymanych to ok 40 tys. porcji. Nie było więc wątpliwości, że w ostatnich miesiącach przestępcy handlowali amfetaminą – mówi mł. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia. 

33-letni mieszkaniec powiatu średzkiego został złapany na gorącym uczynku. Pod ubraniem ukrył kilogram zabronionej substancji. - Przeprowadzona analiza wykazała, że to amfetamina, z której można było przygotować 10 tys. porcji – mówi mł. asp. Edyta Kwietniewska. Policjanci zatrzymali mężczyznę na jednej ze stacji benzynowych w Środzie Wlkp. Obserwowali go od dłuższego czasu. Z uwagi na charakter popełnionego czynu, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 33-latka tymczasowy areszt. To wcale nie zakończyło pracy mundurowych.

Funkcjonariusze zatrzymali także 21-letniego mieszkańca Środy. - Zebrany przez detektywów materiał pozwolił udowodnić, że młody średzianin handlował znacznymi ilościami substancji psychotropowych od ponad czterech miesięcy. Kryminalni ustalili, że mężczyzna w tym czasie zbył amfetaminę w ilości wystarczającej do przygotowania blisko 30 tys. porcji tego narkotyku – ujawnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Mężczyzna podzielił los swojego kolei i także trafił do aresztu na trzy miesiące.

W obrót białym proszkiem zamieszany był również ojciec 21-letniego chłopaka. - Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych oraz osiągania z tego procederu korzyści majątkowych – informuje mł. asp. Edyta Kwietniewska. Jak tłumaczy oficer prasowy KPP w Środzie Wlkp., kary za tego rodzaju czyny są surowe. Przewidują od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa śledczych pracująca nad całą sprawą wskazuje, że może ona mieć charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymać osób mających związek z tą grupa przestępczą.
 
Źródło: Foto. sroda-wielkopolska.policja.gov.pl
2018-04-16 11:22 175

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.