Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Huczne otwarcie sezonu

Miłośnicy dwóch kółek hucznie rozpoczęli kolejny sezon motocyklowy. Do Środy Wlkp. z tej okazji zjechało się około 800 motocyklistów. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Etyliniarze Motocykliści Ziemi Średzkiej.

Sezon motocyklowy w Środzie Wlkp. wspólnie otwierali miłośnicy dwóch kółek z całej Wielkopolski. Zgromadzili się oni na mszy św. odprawionej przez ks. Eda Jaworskiego z Gułtów. Po wspólnej modlitwie o bezpieczeństwo na drogach, poświęceni jeźdźcy i ich maszyny wyruszyli w dalszą podróż.  Ścigacze, quady, skutery oraz potężne wozy turystyczne można było podziwiać podczas parady ulicami miasta. Na czele kolumny jechali Wojciech Ziętkowski, burmistrz miasta oraz Marcin Bednarz, starosta powiatowy. Parada dotarła nad Jezioro Średzkie.

Oficjalnego otwarcia sezonu motocyklowego nad jeziorem dokonali: Wojciech Ziętkowski, Marcin Bednarz oraz Dawid Machowiak, prezes Stowarzyszenia Etyliniarze Motocykliści Ziemi Średzkiej. - Włodarze gratulowali udanego rozpoczęcia, a także życzyli świetnej zabawy w doborowym towarzystwie – informuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp. W końcu przyszedł czas na rozrywkę. Każdy mógł liczyć na coś dobrego dla ciała i duszy.

Atrakcji było co nie miara. Od koncertu Mullen Band zaczynając, a na wieczorze przy muzyce DJ4YOU kończąc. Jak co roku na każdego czekała grochówka z kotła i kiełbasa z bułką przygotowane przez Etyliniarzy lub bardziej konkretne pożywienie przy restauracji MaxMarina. W między czasie każdy z chętnych mógł postrzelać z wiatrówki lub skorzystać z Wheelie machine, czyli symulatora jazdy na jednym kole. Gwiazdą dnia okazał się Maciej Dop – rekordzista Guinnesa z 2017 roku w paleniu gumy (4479,47 m). - Podczas imprezy kilkukrotnie zaprezentował swoje umiejętności związane z stuntem motocyklowym, budząc przy tym zachwyt wszystkich zgromadzonych – mówi Marta Machowiak. Dla uczestników wydarzenia nad Jeziorem Średzkim przygotowano także konkurs na najgłośniejszy motocykl, prezentację jednośladów BMW oraz hamownię motocyklową Cerbol, na której można było sprawdzić moc swojej maszyny.

Stowarzyszenie Etyliniarze powstało nie tylko po to by razem rozwijać swoją pasję. Także by nieść pomoc innym. Właśnie dlatego, podczas otwarcia sezonu motocyklowego,  tradycyjnie już zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Cały dochód z niej został przeznaczony na Dom Dziecka w Bninie.

Sponsorami otwarcia sezonu motocyklowego w Środzie Wlkp. byli.: Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej, Spółka Środa XXI, Powiat Średzki oraz kilkunastu lokalnych przedsiębiorców.


Więcej zdjęć z imprezy tutaj
Źródło: Foto. sroda.wlkp.pl
2018-05-09 14:43 255

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.