Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

JAROCIN

Dni Patrona Miasta 2018 0

Dni Patrona Miasta 2018 2018-11-12 14:22

Tegoroczne Dni Patrona Miasta przeszły już do historii. Miały one niezwykle podniosły charakter. Celebrowaliśmy je wraz z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-leciem wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na jarocińskim rynku tłum ludzi uczestniczył w Capstrzyku, oglądał laserowy pokaz historii Polski, a także wyśpiewał „Mazurka Dąbrowskiego” oraz pieśni patriotyczne. Mieszkańcy Dni Patrona Miasta i 100-lecie niepodległości Polski obchodzili także na koncertach – grupy Lustro, Grażyny Łobaszewskiej i Ajagore, zespołu Przybył – laureata Jarocińskich Rytmów Młodych oraz Luxtorpedy. Odbyły się także m.in.: Uroczysta Sesja Rady Miejskiej, Dzień Kina Polskiego czy otwarcia wystaw. Nie zabrakło przejazdu św. Marcina na koniu i tradycyjnych rogali. Mimo zachowania pełnej powagi uroczystości, jarociniacy świętowali radośnie.

JAROCIN Więcej
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina 0

Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina 2018-10-30 14:56

Od najbliższego poniedziałku – 5 listopada wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w centrum Jarocina. Zmieniony układ komunikacyjny będzie obowiązywał do czerwca przyszłego roku. Wówczas planowane jest zakończenie prac związanych z budową ronda na nowym łączniku. Znajdzie się ono przy skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z ul. Śródmiejską.

JAROCIN Więcej
Wszystkich Świętych – informacje praktyczne 0

Wszystkich Świętych – informacje praktyczne 2018-10-29 13:45

1 listopada odwiedzimy groby najbliższych. Wokół cmentarzy będzie bardzo tłoczno. W związku w Jarocinie zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Podpowiadamy, gdzie zaparkujesz. Zachęcamy także do skorzystania z JLA. Komunikacji miejskiej tego dnia będzie bezpłatna.

JAROCIN Więcej
Nieudana kradzież 0

Nieudana kradzież 2018-10-29 13:14

Napadł na sklep monopolowy. Zagroził ekspedientce nożem i zażądał wydania pieniędzy. Uciekł, ale i tak został znaleziony przez policję. 34-latek odpowie za usiłowanie rozboju. Trafił do aresztu na trzy miesiące. To nie pierwszy jego pobyt za kratkami.

JAROCIN Więcej
Aktywnie i bezpiecznie z ZUS 0

Aktywnie i bezpiecznie z ZUS 2018-10-23 11:03

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje „Dzień Seniora”. Akcja pod hasłem „Aktywnie i Bezpiecznie” odbędzie się 26 października w placówkach ZUS na terenie całej Wielkopolski.

JAROCIN GOSTYŃ KALISZ OSTRÓW WLKP. Więcej
Nowe trybuny w Cielczy 0

Nowe trybuny w Cielczy 2018-10-16 12:51

Na boisku wiejskim w Cielczy zamontowane zostały nowe trybuny. W niedzielę kibice LZS Cielcza skorzystali z nich po raz pierwszy. Inwestycja zrealizowana została dzięki środkom przeznaczonym na ten cel z budżetu gminy Jarocin. Wśród honorowych gości, na nowych trybunach nie zabrakło Adama Pawlickiego, burmistrza Jarocina.

JAROCIN Więcej
Medyczny krok do przodu 0

Medyczny krok do przodu 2018-10-15 11:55

Utworzenie Jarocińskiego Centrum Zdrowia zapowiada KWW Ziemia Jarocińska Razem. Miałoby ono powstać w pomieszczeniach Hali Sportowej spółki Jarocin Sport. - Świetnie byłoby, gdybyśmy to zrobili razem z powiatem i ze szpitalem. Wszystko w rękach mieszkańców – mówi Adam Pawlicki, kandydat na burmistrza Jarocina i lider list KWW Ziemia Jarocińska Razem.

JAROCIN Więcej
Autobusy dostosowane do uczniów 0

Autobusy dostosowane do uczniów 2018-10-15 09:20

Jarocińskie Linie Autobusowe zmieniły rozkłady jazdy na liniach nr 0 i nr 3. Dostosowały je do potrzeb uczniów, którzy rano rozpoczynają zajęcia w szkołach. Nowe rozkłady jazdy jarocińskich autobusów obowiązują od 15 października.

JAROCIN Więcej
W Mieszkowie popłynie gaz 0

W Mieszkowie popłynie gaz 2018-10-12 15:07

Mieszków zostanie zgazyfikowany. List intencyjny w tej sprawie podpisali Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina oraz Artur Różański, dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazowniczej w Poznaniu. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu najbliższych trzech-czterech lat.

JAROCIN Więcej
Musi przeprosić burmistrza za zniesławienie 0

Musi przeprosić burmistrza za zniesławienie 2018-10-11 14:14

Prowadzący stronę internetową www.ojarocinie.pl musi przeprosić burmistrza Adama Pawlickiego za zniesławienie go pomawiając „o mataczenie i udział w przekrętach” opisanych w jednym z artykułów. Zapadł wyrok w tej sprawie.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski