Poniedziałek, 15 Października 2018 - Jadwigi, Teresy, Florentyny

JAROCIN

Po łuku w drzewo 0

Po łuku w drzewo 2018-01-29 14:19

Trzy osoby zostały ranne w wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 12. Jedna z nich wymagała reanimacji. Samochód nie wyrobił na łuku i uderzył w drzewo. Do wypadku doszło w miejscowości Łobez.

JAROCIN Więcej
Zatrzymany kilkanaście minut po ataku na kobietę 0

Zatrzymany kilkanaście minut po ataku na kobietę 2018-01-23 15:29

Na trzy miesiące do aresztu trafił 26-latek, który chciał okraść mieszkance Jarocina. - W nocy z czwartku na piątek, na jednej z ulic miasta, próbował wyrwać kobiecie torebkę – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska. Kobieta zdołała się obronić i powiadomić policję. Kilkanaście minut później agresor został zatrzymany. - Za usiłowanie rozboju grozi mu kara do 12 lat więzienia. Zarzut podżegania do przestępstwa usłyszał jego 34-letni kolega – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
Kadeci i młodzicy na medal 0

Kadeci i młodzicy na medal 2018-01-22 12:02

Osiem medali, w tym jeden złoty, dwa srebrne i pięć brązowych, to dorobek reprezentantów MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Pucharze Polski Swarzędz Cup 2018. Największą niespodziankę sprawiła kadetka Aleksandra Szymczak, która w pełni zasłużenie zwyciężyła w kategorii wagowej do 37 kg.

JAROCIN Więcej
Wpadli przez KMZB 0

Wpadli przez KMZB 2018-01-18 12:16

Trzy osoby podejrzane o posiadanie i udzielanie środków odurzających znalazły się w rękach jarocińskiej policji. - Miejsce, w którym dochodziło do procederu, zostało wskazane przez obywateli na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, w kategorii „używanie środków odurzających” – zdradza mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
Milionowe inwestycje PWiK-u 0

Milionowe inwestycje PWiK-u 2018-01-17 11:21

Modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnych, dbałość o lepszą jakość wody, zwieńczone pozyskaniem 128 milionowej dotacji unijnej na realizację kolejnych przedsięwzięć o wartości ćwierć miliarda złotych… Przed jarocińską spółką komunalną nie lada wyzwanie…

JAROCIN Więcej
Rekordowa zbiórka w Jarocinie 0

Rekordowa zbiórka w Jarocinie 2018-01-16 17:40

Ponad 80 tys. złotych zebrano podczas jarocińskiego finału 26. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To najwyższa kwota w historii jarocińskich zbiórek, organizowanych w ramach WOŚP-u.

JAROCIN Więcej
Policjanci szybsi od poszkodowanego 0

Policjanci szybsi od poszkodowanego 2018-01-08 16:29

Nie chciało mu się iść pieszo. Wsiadł na rower zaparkowany pod sklepem i odjechał. A, że to nie jego jednoślad, 40-latek nieszczególnie się przejął. Kara spotkała go szybciej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Policja złapała złodzieja zanim właściciel roweru zgłosił kradzież.

JAROCIN Więcej
Jakość potwierdzona przez FIFA 0

Jakość potwierdzona przez FIFA 2018-01-05 16:28

Certyfikat FIFA QUALITY PRO uzyskało boisko znajdujące się na obiektach spółki Jarocin Sport. Dokument potwierdzający najwyższą jakość boiska ze sztucznej trawy posiada jedynie 17 takich w Polsce. Jarocińskie rok temu zostało zmodernizowane.

JAROCIN Więcej
Bądźmy poważni – zacznijmy się śmiać 0

Bądźmy poważni – zacznijmy się śmiać 2017-12-28 13:52

OJCIEC LEON KNABIT przyjechał do Jarocina na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Z najbardziej znanym benedyktynem w Polsce rozmawiał franciszkanin – ojciec Kordian Szwarc. Duchowni nie stronili od tematów trudnych. Dyskutowali o grzechu, śmierci, tolerancji, prawdzie, cierpieniu, ale i mądrości dziecka. Pytanie ojca Kordiana dla ojca Leona było możliwością wygłoszenia mini kazania.

JAROCIN ROZMOWA Z... Więcej
Krok przed chorobą 0

Krok przed chorobą 2017-12-19 13:37

Siedmiomiesięczny Wojtek Borski choruje na rdzeniowym zanikiem mięśni. Aktualnie walkę z SMA maluch toczy we Francji, gdzie został poddany eksperymentalnej terapii dr Laurenta Servaisa. – Naszym celem jest być krok przed chorobą – mówią rodzice chłopca. Może im w tym pomóc każdy. Wystarczy pieniądze – minimum 20 zł – wymienić na materiałowego skrzata. Maskotki dostępne są w Aquaparku i kilku punktach handlowych na terenie miasta.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski