Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

JAROCIN

Wysiedlenia jarocinian. Premiera filmu 0

Wysiedlenia jarocinian. Premiera filmu "Podróż do miejsc nakazanych" 2017-11-28 10:39

78 lat temu Niemcy rozpoczęli wysiedlenia mieszkańców powiatu jarocińskiego do Generalnego Gubernatorstwa. Na spakowanie się dawali jarocinianom 15-20 minut. Mogli zabrać jedynie podręczne bagaże. Najpierw Niemcy spędzili Polaków do budowanego jeszcze klasztoru oo. franciszkanów, dziś budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Właścicieli ziemskich, nauczycieli, lekarzy, wysokich urzędników zwieźli do ośrodka w Cerekwicy.

JAROCIN Więcej
Rosną utalentowane Białe Tygrysy 0

Rosną utalentowane Białe Tygrysy 2017-11-10 14:31

11 medali to dorobek zawodniczek i zawodników MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w taekwondo olimpijskim. Te najcenniejsze – ze złotego kruszcu – w konkurencji dwuboju technicznego wywalczyły Emilia Jędrzejczak i Michalina Wróbel. W walce sportowej srebro zdobyła Maja Bierła.

JAROCIN Więcej
Halina Frąckowiak w Jarocinie 0

Halina Frąckowiak w Jarocinie 2017-11-09 19:46

"Bądź gotowy dziś do drogi", "Napisz proszę” – te i inne hity Haliny Frąckowiak będziemy mogli usłyszeć podczas występu artystki w Jarocinie. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 listopada o 17:00 w JOK Jarocin. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w JOK Jarocin oraz w bibliotece „Pod Ratuszem”. Wydarzenie jest częścią Dni Patrona Miasta 2017.

JAROCIN Więcej
Coma w JOK Jarocin 0

Coma w JOK Jarocin 2017-11-09 09:42

W JOK Jarocin wystąpi COMA. Koncert zaplanowano na 10 listopada. Piotr Rogucki z zespołem na scenę wyjdzie o 19.00. Suportować ich będzie Decadent Fun Club – zwycięzca tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych. Koncert rozpocznie się o 18.00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w JOK Jarocin. Wydarzenie jest częścią Dni Patrona Miasta 2017 w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
80-letnia książka jak nowa 0

80-letnia książka jak nowa 2017-11-08 13:46

Kiedy powstał herb Jarocina i co oznacza? Jak Jarocin wyglądał w 1661 roku? Ilu w połowie XIX wieku było w mieście garkuchniarzy, garncarzy, gwoździarzy, piwowarów, duchownych katolickich, ewangelickich i rabinów? Odpowiedzi na te pytania przynosi książka Kazimierza Matuszewskiego. Jest to reprint wydanej 80 lat temu publikacji pt. „Z przeszłości miasta Jarocina”. Premiera woluminu już 11 listopada.

JAROCIN HISTORIA Więcej
Pięcioro rannych, samochody rozbite 0

Pięcioro rannych, samochody rozbite 2017-11-07 12:12

Pięć osób trafiło do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło na krajowej „12” w Jaraczewie. - Opel, którego kierowca wymusił pierwszeństwo zderzył się z samochodem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina. Sprawca nie miał prawa jazdy – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
Dni Patrona Miasta 2017 0

Dni Patrona Miasta 2017 2017-11-06 11:29

Trwają Dni Patrona Miasta. Obchody, już tradycyjnie rozpoczął Memoriał Świętomarciński bractw kurkowych. Jednym z trofeów była mosiężna statuetka patrona miasta. Święto miasta potrwa do niedzieli. Wśród zaplanowanych imprez są uroczystości i inicjatywy patriotyczne, koncerty, wydarzenia sportowe oraz zabawy dla dzieci. Burmistrz Jarocina zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału we wspólnym świętowaniu.

JAROCIN Więcej
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe? 1

Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe? 2017-11-03 15:12

Polscy uczniowie mają za dużo zadań domowych – tak twierdzą – oczywiście – dzieci, nierzadko rodzice, a coraz częściej nauczyciele. Przeczucia potwierdzone zostały analizą przeprowadzoną przez Instytut Badań Edukacyjnych. Problem nadmiaru zadań domowych zauważył sam Rzecznik Praw Dziecka. Marek Michalak już dwukrotnie pisał w tej kwestii do Minister Edukacji Narodowej. Na razie Anna Zalewska pozostaje niewzruszona na jego argumenty. Równocześnie jest w Polsce szkoła systemowa, która z problemem sobie poradziła. - Mamy pewne sukcesy. Przede wszystkim szczęśliwe dzieci, które lubią szkołę i lubią do niej chodzić – mówi Wioletta Krzyżanowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 323 w Warszawie.

JAROCIN RAPORT Więcej
Historyczny Puchar Polski 0

Historyczny Puchar Polski 2017-10-30 11:24

Świetny występ w Pucharze Polski rangi P2 - Turnieju Nadziei Olimpijskich Małopolska Cup 2017 zanotowali reprezentanci MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Po raz pierwszy w historii startów w Pucharach Polski zawodnicy Białych Tygrysów mogli świętować zajęcie pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w kategorii juniorów. W tej kategorii złote medale wywalczyły Zuzanna Kaczmarek i Martyna Stasik, srebrny krążek padł łupem Marty Hojak, a z brązem wróciły Weronika Szymańska, Katarzyna Półrolniczak i Weronika Kaik. Bardzo dobrze zaprezentowali się również kadeci jarocińskiego klubu, którzy wrócili z dwoma srebrnymi medalami Natalii Wosiek i Patryka Naskręskiego oraz dwoma brązowymi krążkami wywalczonymi przez siostry - bliźniaczki, Joannę i Aleksandrę Szymczak.

JAROCIN Więcej
Biblioteka z własną aplikacją 0

Biblioteka z własną aplikacją 2017-10-24 12:05

Mobilna aplikacja promująca lokalne legendy? Tego w Jarocinie jeszcze nie było! Program „Legendoczytacze na szlaku” można pobrać ze sklepu Google. Aplikacja działa na smartfonach z systemem operacyjnym Android. Legendy wybrały i zilustrowały dzieci. Program wydała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Jarocinie. Jest pierwszą książnicą w Polsce z własną aplikacją.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma