Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

JAROCIN

Kolejne Mieszkania Plus pomogą szkole 0

Kolejne Mieszkania Plus pomogą szkole 2018-10-10 14:48

Znamy kolejną lokalizację lokali powstających w Gminie Jarocin w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. 78 mieszkań czynszowych zostanie wybudowane w Potarzycy. Tuż przy szkole. Pierwsze rodziny mają się tam wprowadzić wiosną 2020 roku.

JAROCIN Więcej
Ogrody czekają na mieszkańców 0

Ogrody czekają na mieszkańców 2018-10-09 12:18

38 działek budowlanych czeka na swoich nowych właścicieli. Zlokalizowane są na os. Ogrody w Jarocinie. To zaś znajduje się przy ul. Maratońsskiej. Oferty zakupu można składać do 6 listopada do 12:00 w Jarocińskiej Agencji Rozwoju. Wadium należy wpłacić dzień wcześniej.

JAROCIN Więcej
Pawlicki stawia na ścieżki rowerowe 0

Pawlicki stawia na ścieżki rowerowe 2018-10-08 13:06

Jarocin, Cielczę, Wilkowyję i Mieszków połączą ścieżki rowerowe. Dojdzie do tego już w następnej kadencji samorządu jarocińskiego. O ile pozwolą na to mieszkańcy. Jest to bowiem jeden z przedwyborczych planów Adama Pawlickiego starającego się o ponowne rządzenie gminą oraz kandydatów na radnych gminnych i powiatowych z list Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska Razem. Dla ścieżki rowerowej Jarocin-Wilkowyja również jest nadzieja.

JAROCIN Więcej
Przewidzieli nieprzewidywalne 0

Przewidzieli nieprzewidywalne 2018-10-08 11:11

Ponad 100 osób wzięło udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych na terenie byłej gorzelni w Mieszkowie. Wspólnie ćwiczyli strażacy, policjanci oraz pracownicy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Podczas specjalnie zaaranżowanych sytuacji doskonalili swoje umiejętności, m.in. zabezpieczając uszkodzone dachy, ratując poszkodowanych w pożarze kotłowni, czy obezwładniając nożownika.

JAROCIN Więcej
„Wiecha” już wisi 0

„Wiecha” już wisi 2018-10-05 14:22

W Zakładzie Przetwórstwa Drobiu w Golinie zakończono właściwe prace budowlane. Na budynku, w którym już w lutym ruszy produkcja, zawisła „wiecha”. Firma Polżywność tylko na początek zatrudni 200. - To dla nas przełomowa chwila. Ponad cztery lata temu jednym z największych problemów naszego miasta był brak pracy. Teraz ten zakład i kolejne, które powstają w dzielnicy przemysłowej Jarocina, da miejsca pracy naszym mieszkańcom – mówi Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

JAROCIN Więcej
PiS pokazał kandydatów 0

PiS pokazał kandydatów 2018-10-04 11:14

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konwencję wyborczą w Jarocinie. Przedstawiono na niej wszystkich partyjnych kandydatów na radnych do rady miejskiej, rady powiatu oraz sejmiku wojewódzkiego. Swój program wyborczy zaprezentował także Zbigniew Surdukowski – kandydat partii rządzącej na burmistrza Jarocina.

JAROCIN Więcej
Dotacja czeka na człowieka 0

Dotacja czeka na człowieka 2018-10-03 13:19

O możliwości pozyskania wsparcia w ramach rządowego programu „Czyste powietrze” jarociniacy dowiedzieli się podczas spotkania zorganizowane w JOK Jarocin. Przybyli na nie tłumnie. Nie ma się temu co dziwić, skoro dofinansowanie wymiany przestarzałych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych może wynieść od 40 proc. do nawet 90 proc. kosztów tych inwestycji.

JAROCIN Więcej
Koncert dla Niepodległej 0

Koncert dla Niepodległej 2018-10-02 10:29

Niezwykły koncert z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w Jarocinie. W pięknej scenerii ruin kościoła św. Ducha wybrzmiał przekrój polskich pieśni patriotycznych i niepodległościowych. Wykonał je Poznański Chór Chłopięcy pod dyrekcją Jacka Sykulskiego.

JAROCIN Więcej
Wierszowane wspomnienia charyzmatycznego doktora 0

Wierszowane wspomnienia charyzmatycznego doktora 2018-09-25 11:25

Jacek Kranz wspominał swojego dziadka. Historii słuchano w Sali Kominkowej Pałacu Radolińskich szczelnie wypełnionej przez ludzi. Oprócz jarociniaków na widowni zasiedli także m.in. śremianie i opoczanie. Tak odbyła się promocja książki pt. „Wspomnienia wygnańca i więźnia z Jarocina” autorstwa dr. Leona Idaszewskiego.

JAROCIN ŚREM HISTORIA Więcej
Zaginęły psy. Właściciele proszą o pomoc 0

Zaginęły psy. Właściciele proszą o pomoc 2018-09-21 11:13

Przedwczoraj w okolicy Sławoszewa zaginęły dwa psy. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu czworonogów.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma