Sobota, 15 Grudnia 2018 - Niny, Celiny, Waleriana

JAROCIN

Książka o tęsknocie za Jarocinem 0

Książka o tęsknocie za Jarocinem 2018-09-20 14:44

Burmistrz Jarocina i dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie zapraszają na promocję książki dr. Leona Idaszewskiego pt. „WSPOMNIENIA WYGNAŃCA I WIĘŹNIA Z JAROCINA”. Odbędzie się ona w niedzielę, 23 września o 16:30 w pałacu Radolińskich.

JAROCIN HISTORIA Więcej
JRS Jerzego Walczaka musi przeprosić Gminę Jarocin 0

JRS Jerzego Walczaka musi przeprosić Gminę Jarocin 2018-09-17 13:35

Jarociński Ruch Samorządowy naruszył dobra osobiste Gminy Jarocin i w związku z tym musi ją przeprosić. Zobowiązany do tego został wyrokiem Sądu Okręgowego w Kaliszu, który zapadł wczoraj w sprawie z powództwa samorządu.

JAROCIN Więcej
Łącznik Wrocławska-Bema otwarty 0

Łącznik Wrocławska-Bema otwarty 2018-09-13 12:15

- Ten łącznik będzie aortą, która połączy największe osiedle – Konstytucji 3 Maja – z obwodnicą Jarocina – mówił Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina, podczas uroczystego oddania do użytku pierwszego etapu łącznika ul. Wrocławskiej z obwodnicą Jarocina. Droga ma 3 km i wiedzie od ul. Wrocławskiej, na wysokości skrzyżowania z ul. Węglową, do ul. Bema.

JAROCIN Więcej
Roszady w kursach JLA 0

Roszady w kursach JLA 2018-09-11 13:32

Jarocińskie Linie Autobusowe zmieniły przebiegi linii nr 0 i 4. „Zerówka” jeździ teraz na ul. Siedlemińską. Nie odsługuje już więc części os. Tumidaj. Od 17 września zastąpią ją tam pojazdy kursujące na liniach nr: 1, 1.6 i 6.1. Autobusy linii nr 4 teraz kończą swoją podróż na os. Polna. Ciświcę swoim zasięgiem objęła linia nr 0.

JAROCIN Więcej
Rockowo-biegowa niedziela 0

Rockowo-biegowa niedziela 2018-09-10 15:26

Loty balonem, koncert wspomnień i liczne atrakcje, nie tylko dla dzieci, towarzyszyły imprezie RockRun Jarocin. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło ponad 300 zawodników. Rywalizowali na dwóch dystansach: 10 km i 21 km.

JAROCIN Więcej
Plac budowy w parku 0

Plac budowy w parku 2018-09-10 11:43

Coraz większa część Parku Radolińskich przekształca się w tymczasowy plac budowy. Kończy się remont elewacji i tarasu Pałacu Radolińskich. Trwają prace przy dużym stawie. Rozpoczęto wyburzanie zabudowań gospodarczych, w miejscu gdzie stanie restauracja, a w tym tygodniu zacznie się przebudowa drogi od ul. Kasztanowej do ul. Św. Ducha.

JAROCIN Więcej
Biblioteka jak nowa 0

Biblioteka jak nowa 2018-09-06 13:52

Zakończył się remont biblioteki w Mieszkowie. Książnica znów powitała w swoich skromnych, acz odnowionych, progach wiernych czytelników. To oni, wspólnie z Adamem Pawlickim, burmistrzem Jarocina, Agnieszką Borkiewicz, dyrektor BPMiG Jarocin, Martą Jankowską, mieszkowską bibliotekarką oraz Barbarą Krysztofiak-Jurek, sołtys wsi, dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi.

JAROCIN Więcej
Rocznica wybuchu wojny w nowym miejscu 0

Rocznica wybuchu wojny w nowym miejscu 2018-09-04 12:37

Pierwszy raz jarocińskie obchody wybuchu II wojny światowej odbyły się na Skwerze Pamięci. Uroczystości rocznicowe poprzedziła msza św. w intencji ofiar tego konfliktu zbrojnego odprawiona w kościele pw. Chrystusa Króla.

JAROCIN Więcej
Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie 0

Trzecie osiedle Mieszkań Plus w Jarocinie 2018-09-03 14:31

Kolejne mieszkania wybudowane w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” zostały oficjalnie oddane do użytku. To już trzecie takie osiedle w Gminie Jarocin. W uroczystości, która odbyła się przy ul. Leszczyce wziął udział Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Adam Pawlicki walczy o reelekcję 0

Adam Pawlicki walczy o reelekcję 2018-08-31 15:11

- W zbliżających się wyborach samorządowych zamierzam kandydować na burmistrza Jarocina – ogłosił Adam Pawlicki. – Aby w następnej kadencji tworzyć lepszą przyszłość dla Jarocina – dodał szef Stowarzyszenia Ziemia Jarocińska. Burmistrz swoje wyborcze plany ujawnił tuż po tym, jak, wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem, przeciął wstęgę otwierając tym samym, trzecie już w Gminie Jarocin, osiedle programu Mieszkanie Plus.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma