Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

JAROCIN

Śmieci mogą nas drogo kosztować 0

Śmieci mogą nas drogo kosztować 2018-08-31 12:24

Polsce grożą wysokie kary finansowe. Może je nałożyć Unia Europejska za złe gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z regulacjami unijnymi Polska powinna w 2020 roku osiągnąć 50 proc. poziom recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła (w 2014 roku wyniósł on 21 proc.). O ile większość polskich gmin musi się głowić, w jaki sposób spełnić unijne wymagania, o tyle mieszkańcy gminy Jarocin mogą spać spokojnie. - Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że nam stosunkowo niedużo brakuje do tych 50 proc. – już dziś – na dwa lata przed ostatecznym rozwiązaniem problemu – mówi Witosław Gibasiewicz, prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie i wiceburmistrz miasta. Również pozostałe wskaźniki gminna spółka ma bardzo dobre.

JAROCIN RAPORT Więcej
PiS ma kandydata na burmistrza Jarocina 0

PiS ma kandydata na burmistrza Jarocina 2018-08-29 13:44

Prawo i Sprawiedliwość ujawniło swojego kandydata na burmistrza Jarocina. Został nim Zbigniew Surdukowski. Na porannej konferencji prasowej przedstawił swój program wyborczy.

JAROCIN Więcej
O krok od samodzielności 0

O krok od samodzielności 2018-08-27 15:24

13-letni Nikodem Korzyniewski zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Na co dzień dzielnie sobie radzi z chorobą, choć ta zmusiła go do poruszania się na wózku inwalidzkim. Pomimo tego Nikodem jeździ na nartach, rowerze, pływa… W przyszłości chciałby studiować. Jednym z etapów samodzielności Nikodema jest operacja. W 2019 roku podejmą się jej niemieccy lekarze. Zabieg kosztuje 75 tys. zł. Trwa intensywna zbiórka pieniędzy. Każdy może do niej dołączyć.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Utrudnione korzystanie z parku 0

Utrudnione korzystanie z parku 2018-08-16 15:06

Park Radolińskich został częściowo zamknięty. Przez cztery tygodnie nie będzie można do niego wejść od ulic Stawnej i Zamkowej. W tym czasie na terenie zieleńca będą trwały prace zabezpieczające teren wokół dużego stawu. We wrześniu rozpocznie się przebudowa ulicy Zamkowej i dalej alei w parku biegnącej przy pałacu aż do ul. Kasztanowej. To również ograniczy komunikację.

JAROCIN Więcej
Wypadek na wypadek 0

Wypadek na wypadek 2018-08-13 12:16

Autobus zderzył się z Mercedesem. Gdy trwała akcja ratunkowa, w tym samym miejscu, Saab zderzył się z Fordem C Max. Wśród poszkodowanych znalazła się 9-letnia dziewczynka. Wypadki miały miejsce na drodze krajowej nr 15 w Golinie.

JAROCIN Więcej
O włos od tragedii 0

O włos od tragedii 2018-08-08 13:47

Range Rover najpierw uderzył w bariery okalające drogę, a później dachował. W samochodzie znajdowały się cztery osoby. Do wypadku doszło na S11 na wysokości miejscowości Cielcza. Pasażerowie terenówki mogą mówić o ogromnym szczęściu. Nikt nie wymagał hospitalizacji.

JAROCIN Więcej
Nowy zakład bardziej widoczny 0

Nowy zakład bardziej widoczny 2018-07-25 15:43

W Golinie trwa budowa Zakładu Przetwórstwa Drobiu. Będzie on najnowocześniejszym zakładem tego typu w Polsce. Na świecie istnieją tylko trzy firmy realizujące podobną technologię.

JAROCIN Więcej
Za budową S11, przeciw politycznej walce 0

Za budową S11, przeciw politycznej walce 2018-07-18 13:49

Gmina Jarocin wystąpiła ze Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw „DROGA S11”. Fakt ten, bez głosu sprzeciwu, potwierdziła na ostatniej sesji Rada Miejska w Jarocinie. Powodem wystąpienia jarocińskiego samorządu ze struktur organizacji są działania inicjowane przez prezesa stowarzyszenia, Wojciecha Jankowiaka. W ocenie burmistrza Jarocina, mają one charakter walki politycznej. - Metody i przedsięwzięcia stosowane przez stowarzyszenie „Droga S11” w ostatnim czasie znacznie odbiegają od naszych standardów. Są to działania o podłożu politycznym i nie chcemy, żeby Gmina Jarocin brała w nich udział – informuje burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

JAROCIN WIELKOPOLSKA Więcej
Jan Garbarek otworzył Jarocin Festiwal 2018

Jan Garbarek otworzył Jarocin Festiwal 2018 2018-07-13 11:30

Legenda światowego jazzu, Jan Garbarek z zespołem oczarował w czwartkowy wieczór publiczność zebraną na jarocińskiej starówce. Koncert norweskiego saksofonisty otworzył tegoroczną edycję najstarszego polskiego festiwalu rockowego. Janowi Garbarkowi na jarocińskiej scenie towarzyszył niemiecki pianista Rainer Brüninghaus, brazylijski basista Yuri Daniel oraz hinduski mistrz perkusji Trilok Gurtu. Otwierający Jarocin Festiwal 2018 koncert Jana Garbarka odbył się pod patronatem Burmistrza Jarocina w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

JAROCIN WIELKOPOLSKA JAROCIN FESTIWAL Więcej
Nowa ulica w Jarocinie 0

Nowa ulica w Jarocinie 2018-07-12 14:16

Dziś rano otwarty dla ruchu został łącznik między ulicami Kościuszki i Kilińskiego w Jarocinie.

JAROCIN Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma