Środa, 15 Sierpnia 2018 - Napoleona, Stelii

JAROCIN

Jakość potwierdzona przez FIFA 0

Jakość potwierdzona przez FIFA 2018-01-05 16:28

Certyfikat FIFA QUALITY PRO uzyskało boisko znajdujące się na obiektach spółki Jarocin Sport. Dokument potwierdzający najwyższą jakość boiska ze sztucznej trawy posiada jedynie 17 takich w Polsce. Jarocińskie rok temu zostało zmodernizowane.

JAROCIN Więcej
Bądźmy poważni – zacznijmy się śmiać 0

Bądźmy poważni – zacznijmy się śmiać 2017-12-28 13:52

OJCIEC LEON KNABIT przyjechał do Jarocina na zaproszenie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy. Z najbardziej znanym benedyktynem w Polsce rozmawiał franciszkanin – ojciec Kordian Szwarc. Duchowni nie stronili od tematów trudnych. Dyskutowali o grzechu, śmierci, tolerancji, prawdzie, cierpieniu, ale i mądrości dziecka. Pytanie ojca Kordiana dla ojca Leona było możliwością wygłoszenia mini kazania.

JAROCIN ROZMOWA Z... Więcej
Krok przed chorobą 0

Krok przed chorobą 2017-12-19 13:37

Siedmiomiesięczny Wojtek Borski choruje na rdzeniowym zanikiem mięśni. Aktualnie walkę z SMA maluch toczy we Francji, gdzie został poddany eksperymentalnej terapii dr Laurenta Servaisa. – Naszym celem jest być krok przed chorobą – mówią rodzice chłopca. Może im w tym pomóc każdy. Wystarczy pieniądze – minimum 20 zł – wymienić na materiałowego skrzata. Maskotki dostępne są w Aquaparku i kilku punktach handlowych na terenie miasta.

JAROCIN Więcej
Wspomnienia wygnańca i więźnia z Jarocina na antenie Radia Poznań 0

Wspomnienia wygnańca i więźnia z Jarocina na antenie Radia Poznań 2017-11-29 10:25

Dziś o 13.15 na antenie Radia Poznań (wcześniej Radio Merkury) zostanie wyemitowany reportaż Jacka Kosiaka "Wspomnienia wygnańca i więźnia z Jarocina". Autorem wspomnień jest dr Leon Idaszewski - jarociński lekarz, powstaniec wielkopolski, wiceprzewodniczący pierwszej po odzyskaniu niepodległości w 1918 r. rady miasta, społecznik, współtwórca i prezes Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Po wybuchu II wojny światowej Niemcy zatrzymali Idaszewskiego. Był w grupie zakładników, którzy mieli być ręczyć swoimi głowami za bezpieczeństwo miejscowych Niemców. W październiku 1939 r. został zamknięty w obozie przejściowym w Cerekwicy, a następnie 9 grudnia wysiedlony do Opoczna.

JAROCIN POZNAŃ WIELKOPOLSKA HISTORIA Więcej
Przy ping pong-owych stołach Jedynki...  0

Przy ping pong-owych stołach Jedynki...  2017-11-28 15:31

Znamy wyniki Drużynowych Mistrzostw Powiatu w tenisie stołowym szkól ponadgimnazjalnych. Złote medale i awans do zawodów rejonowych w kategorii dziewcząt wywalczyły uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, wśród chłopców po raz jedenasty tytuł Mistrzów Powiatu obronili reprezentanci gospodarzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
Wysiedlenia jarocinian. Premiera filmu 0

Wysiedlenia jarocinian. Premiera filmu "Podróż do miejsc nakazanych" 2017-11-28 10:39

78 lat temu Niemcy rozpoczęli wysiedlenia mieszkańców powiatu jarocińskiego do Generalnego Gubernatorstwa. Na spakowanie się dawali jarocinianom 15-20 minut. Mogli zabrać jedynie podręczne bagaże. Najpierw Niemcy spędzili Polaków do budowanego jeszcze klasztoru oo. franciszkanów, dziś budynków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Właścicieli ziemskich, nauczycieli, lekarzy, wysokich urzędników zwieźli do ośrodka w Cerekwicy.

JAROCIN Więcej
Rosną utalentowane Białe Tygrysy 0

Rosną utalentowane Białe Tygrysy 2017-11-10 14:31

11 medali to dorobek zawodniczek i zawodników MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w taekwondo olimpijskim. Te najcenniejsze – ze złotego kruszcu – w konkurencji dwuboju technicznego wywalczyły Emilia Jędrzejczak i Michalina Wróbel. W walce sportowej srebro zdobyła Maja Bierła.

JAROCIN Więcej
Halina Frąckowiak w Jarocinie 0

Halina Frąckowiak w Jarocinie 2017-11-09 19:46

"Bądź gotowy dziś do drogi", "Napisz proszę” – te i inne hity Haliny Frąckowiak będziemy mogli usłyszeć podczas występu artystki w Jarocinie. Koncert odbędzie się w niedzielę, 12 listopada o 17:00 w JOK Jarocin. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w JOK Jarocin oraz w bibliotece „Pod Ratuszem”. Wydarzenie jest częścią Dni Patrona Miasta 2017.

JAROCIN Więcej
Coma w JOK Jarocin 0

Coma w JOK Jarocin 2017-11-09 09:42

W JOK Jarocin wystąpi COMA. Koncert zaplanowano na 10 listopada. Piotr Rogucki z zespołem na scenę wyjdzie o 19.00. Suportować ich będzie Decadent Fun Club – zwycięzca tegorocznych Jarocińskich Rytmów Młodych. Koncert rozpocznie się o 18.00. Bilety w cenie 50 zł do nabycia w JOK Jarocin. Wydarzenie jest częścią Dni Patrona Miasta 2017 w Jarocinie.

JAROCIN Więcej
80-letnia książka jak nowa 0

80-letnia książka jak nowa 2017-11-08 13:46

Kiedy powstał herb Jarocina i co oznacza? Jak Jarocin wyglądał w 1661 roku? Ilu w połowie XIX wieku było w mieście garkuchniarzy, garncarzy, gwoździarzy, piwowarów, duchownych katolickich, ewangelickich i rabinów? Odpowiedzi na te pytania przynosi książka Kazimierza Matuszewskiego. Jest to reprint wydanej 80 lat temu publikacji pt. „Z przeszłości miasta Jarocina”. Premiera woluminu już 11 listopada.

JAROCIN HISTORIA Więcej

Najnowsze komentarze