Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Kamień węgielny pod boisko dla przyszłych rolników

Na budowie boiska lekkoatletycznego przy Zespole Szkół Rolniczych w Środzie Wielkopolskiej odbyło się wmurowanie aktu erekcyjnego. Czynność tę wykonali Wojciech Ziętkowski, burmistrz Środy oraz Marcin Bednarz, starosta średzki.

- Niech dzięki tej inwestycji, odkryte zostaną talenty sportowe na miarę mistrzów olimpijskich. Niech będzie miejscem pięknej rywalizacji sportowej, przyjaźni i realizacji marzeń młodych ludzi – przeczytać można było w dokumencie. Akt erekcyjny po podpisaniu umieszczony został w metalowej tubie i wmurowany przez Wojciecha Ziętkowskiego, burmistrza miasta i Marcina Bednarza, starostę powiatu.

Boisko w Zespole Szkół Rolniczych poddane jest gruntownej przebudowie. Dzięki temu powstanie pełnowymiarowy obiekt, z czterotorową bieżnią 400 metrową, przy możliwości prowadzenia zwodów na sześciu torach przy biegach krótkich na dystansach 100 i 110 m. Wykonane zostaną też trybuny o konstrukcji żelbetonowej z siedzeniami dla 675 osób. Całość zostanie ogrodzona i zaopatrzona w oświetlenie, które umożliwi prowadzenie treningów w godzinach wieczornych.  - Zakończenie robót budowlanych planowane jest jesienią. Obiekt ma otrzymać certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki nadający mu klasę Va, co pozwoli na organizowanie zawodów o randze mistrzostw Polski – informuje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp.

W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego upamiętniającego przebudowę boiska oprócz przedstawicieli lokalnych władz uczestniczyli również przedstawiciele głównego wykonawcy, firmy Eversport Spółka z o.o. z Warszawy, Panowie Tomasz Zaborny i Mariusz Grzmiel, a także inspektor nadzoru Pan Leszek Bezler.
Źródło: sroda.wlkp.pl/M. Machowiak
2016-09-15 13:37 709

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.