Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Kolejne dofinansowanie na budowę bieżni

Gmina Gostyń otrzymała 275 tys. zł z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Pieniądze przeznaczone zostaną na modernizację stadionu miejskiego, w tym na budowę bieżni. Przypomnijmy, że gostyński samorząd pozyskał na to zadanie już ponad 2 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.  

Bieżnia, o długości 400 m, wyposażona będzie w cztery tory okrężne i sześć torów bieżni prostej o długości 130 m. Wewnątrz zostaną zamontowane studzienki teletechniczne umożliwiające podłączenie pistoletów startowych i aparatury do elektronicznego pomiaru czasu. - Na bieżni rozgrywać będzie można biegi sprinterskie na 60 m, 100 m, 150 m, 200 m, 300 m i 400 m, sztafety 4x100 m, 4x400 m, biegi płotkarskie, średnio i długodystansowe. Bieżnia zostanie oświetlona i wyposażona w sprzęt lekkoatletyczny umożliwiający rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych: bloki startowe, płotki, kule, zeskok do skoku wzwyż itp.  – czytamy w informacji prasowej Gminy Gostyń. Na modernizowanym obiekcie znajdą się również urządzenia lekkoatletyczne: rzutnia do pchnięcia kulą, skok wzwyż, skok w dal i trójskok.

Zaprojektowano także boisko treningowe o nawierzchni ze sztuczną trawą o wymiarach 105x65. Wybiegi  o długości 2,5 m za każdą linią boczną i końcową. - Boisko będzie wyposażone w bramki do różnych kategorii wiekowych, wiaty do zawodników rezerwowych oraz oświetlenie umożliwiające odbywanie treningów i rozgrywanie meczy po zmroku. Przede wszystkim w okresie jesień-wiosna – informują urzędnicy.
 
Obecnie trwa przebudowa bieżni, którą wykonuje firma Gardenia Sport Sp. z o. o. Umowa z wykonawcą opiewa na kwotę 3 758 823,31 zł a termin wykonania zadania to 31 sierpnia.
Źródło: foto. gostyn.pl
2018-04-18 12:09 110

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.