Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Krok do obwodnicy

Na XLVIII sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego radni zdecydowali o budowie obwodnicy Gostynia. Zwiększyli oni środki na ten cel w Wieloletniej Prognozie Finansowej samorządu województwa. Aorta miejska powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej 434.

- Dzięki zwiększeniu pieniędzy przeznaczonych na budowę obwodnicy naszego miasta Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, będzie mógł rozstrzygnąć przetarg i wyłonić firmę, która najpierw zajmie się projektowaniem, a później budową tak ważnej dla Gostynia drogi – tłumaczy Jerzy Kulak, burmistrz miasta. Wybór wykonawcy nastąpi prawdopodobnie w najbliższych tygodniach.          

Włodarz Gostynia był obecny na posiedzeniu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Towarzyszyli mu: Grzegorz Skorupski, zastępca burmistrza, Marcin Maciejewski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Mikołaj Jackowiak, przewodniczący Komisji Budżetu. W ramach podziękowań za podjęcie tak ważnej dla Gostynia decyzji delegacja wręczyła radnym wojewódzkim symboliczne upominki nawiązujące do billboardu, który znajduje się naprzeciwko Urzędu Marszałkowskiego i mówi „Obwodnica dla Gostynia. Gostyń dziękuje za dobre decyzje”.
 
Źródło: Foto. gostyn.pl
2018-07-24 13:35 115

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.