Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Krzykosy bezkonkurencyjne

XLI Coroczny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym za nami. O miano najlepszych walczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych ze wszystkich gmin Powiatu Średzkiego.

- Nadrzędnym celem turnieju jest promocja bezpieczeństwa drogowego. W rozgrywkach uczniowie mieli za zadanie pokonać rowerowy tor przeszkód, a także zmierzyć swoje siły w części teoretycznej. Po kilkugodzinnych zmaganiach, komisja zawodów wyłoniła najlepsze drużyny oraz laureatów w klasyfikacji indywidualnej – podaje Marta Machowiak z Urzędu Miejskiego w Środzie Wlkp. W finale XLI Corocznego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym bowiem walczono o miano najlepszej drużyny powiatu oraz o dostanie się do etapu zmagań na poziomie wojewódzkim.

W rywalizacji drużynowej szkół podstawowych tytuł najlepszego zespołu otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół w Krzykosach w składzie: Paulina Kubiak, Agata Jankowiak, Oskar Drzażdżyński i Jakub Kruszczak. - Drużyna, zdobywając złoto, automatycznie zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego – tłumaczy Marta Machowiak. Drugie miejsce zajęła grupa z podstawówki w Gieczu, a trzecie uczniowie z Zaniemyśla. Wśród gimnazjalistów na prowadzeniu były się dwie szkoły – z Krzykos i z Giecza. O wygranej zadecydowała różnica jednego punktu. Pierwsze miejsce zdobyła młodzież z Zespołu Szkół w Krzykosach. Srebrne medale zawisły na szykach uczniów z Giecza. Za nimi uplasowali się przedstawiciele Zaniemyśla.

W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął Jakub Kruszczak, uczeń Szkoły Podstawowej w Krzykosach. - Zwyciężył drugi rok z rzędu – przypomina Marta Machowiak. Tuż za nim uplasował się Oskar Drzażdżyński, a na trzeciej pozycji Paulina Kubiak. Tym samym całe podium należało do reprezentantów Krzykosów. W klasyfikacji gimnazjalnej zwyciężył Tomasz Dolniak, uczeń gimnazjum w Gieczu. Równie dobry wynik uzyskał Wiktor Kofel, także wychowanek szkoły w Gieczu. Na trzecim miejscu uplasował się Kacper Bogaczyński z Krzykos. Zarówno najlepszy uczeń podstawówki, jak i najlepszy uczeń gimnazjum otrzymali nowe rowery.

Fundatorem tegorocznych nagród byli: starosta średzki, burmistrz Środy Wlkp., wójt Gminy Krzykosy, wójt Gminy Dominowo, wójt Gminy Zaniemyśl, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Poznaniu oraz zarząd firmy Lena Lighting S.A. Uczestnikom tegorocznej edycji turnieju gratulacje złożyli: nadkom. Przemysław Dymarski – I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Środzie Wlkp., Marcin Bednarz – starosta średzki, Wojciech Ziętkowski – burmistrz Środy Wlkp., Michał Paszke – przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Marek Kostka – dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Środzie Wlkp., Tomasz Filipiński – wiceprezes firmy Lena Lighting S.A., Michał Kirschke – kierownik Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa oraz podinsp. Piotr Kępski – naczelnik Wydziału Prewencji.

Organizatorami XLI Corocznego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym byli: Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. oraz Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp. Zmagania odbyły się na dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Hipolita Cegielskiego w Środzie Wielkopolskiej.
 
Źródło: Foto. sroda.wlkp.pl
2018-06-11 11:27 163

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.