Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Ławeczka dla seniora

Pleszewska Rada Seniorów wyszła z propozycją do Mariana Adamka, burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. Jej członkowie chcą, aby w mieście ustawiono ławeczki dla seniorów. Swoją prośbę motywują tym, że osoby starsze nie mają gdzie usiąść i odpocząć idąc do centrum miasta. Pomysł już został przekazany do realizacji.
Osoby starsze zwróciły się do burmistrza z prośbą, by w kilku miejscach w mieście pojawiły się ławeczki, na których spacerujący senior mógłby odpocząć – mówi Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Pleszew. – Argumentem Rady był fakt, że najczęściej seniorzy poruszają się pieszo, a na drodze do centrum miasta nie ma miejsc, gdzie mogliby usiąść i odpocząć – dodaje włodarz. Niebawem w Pleszewie pojawi się pięć pierwszych ławeczek dla seniora.

Jedna zostanie zamontowana przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Targowej. Kolejne staną przy Cmentarzu Komunalnym, na deptaku, między Plantami a ul. Piaski oraz na przystanku kolejki wąskotorowej przy ul. Lipowej. – Są to grunty gminy. Sprawa wygląda gorzej, gdy teren jest własnością innego podmiotu, np. prywatnego, ale się nie poddajemy. Podjęliśmy rozmowy z Pocztą Polską, by jedna z ławek pojawiła się obok jej budynku przy ul. Poznańskiej – mówi Arkadiusz Ptak, zastępca burmistrza Pleszewa.

Ławki wymieniono także w samym Rynku. Pojawiło się 21 nowych, mniejszych niż poprzednie, siedzisk. Stare zostaną odrestaurowane i przeniesione do Parku Miejskiego. Przy okazji zakupiono także nowe kosze na śmieci, które zamontowano w Rynku i przy okalających go uliczkach.
Źródło: Foto. pleszew.pl
2018-04-16 12:16 113

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.