Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Lider aktywizacji

Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie znalazł się w gronie trzech wielkopolskich urzędów wyróżniających się wykorzystaniem środków na aktywizację. Nagrody z tego tytułu wręczono podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.  

Krotoszyński PUP zajął III miejsce w konkursie na aktywność tych instytucji. Lepsze okazały się tylko Kępno oraz Jarocin. Jednostki otrzymały tytuł: „Lider wykorzystania środków na aktywizację – aktywny Powiatowy Urząd Pracy z terenu Województwa Wielkopolskiego”. List gratulacyjny w tej sprawie odebrali Małgorzata Grzempowska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie oraz Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyńskim. Wręczyli im go Zofia Szalczyk, przewodnicząca sejmiku oraz Wojciech Jankowiak, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

- Zofia Szalczyk, przewodnicząca sejmiku, podkreśliła wagę działalności powiatowych struktur wchodzących w skład Publicznych Służb Zatrudnienia oraz ich niewątpliwy wkład w dobrą kondycję regionalnego rynku pracy w Wielkopolsce – czytamy w informacji prasowej Powiatu Krotoszyńskiego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył środki finansowe na nagrody dla najlepszych urzędów.

- Inicjatywa samorządu Województwa Wielkopolskiego miała na celu promowanie efektywności i zaangażowania urzędów pracy na polu przeciwdziałania bezrobociu i niwelowania jego negatywnych skutków. Ocenie poddano wyniki działalności wszystkich urzędów pracy w Wielkopolsce na przestrzeni lat 2014 – 2017 – czytamy w informacji prasowej Powiatu Krotoszyńskiego. Decyzję aby PUP-om w Kępnie, Jarocinie i Krotoszynie przyznać tytuły: „Lider wykorzystania środków na aktywizację – aktywny Powiatowy Urząd Pracy z terenu Województwa Wielkopolskiego” podjął zarząd Województwa Wielkopolskiego we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Poznaniu. Instytucje te chciały docenić potencjał powiatowych urzędów pracy wyróżniających się w działaniach w zakresie szeroko rozumianej lokalnej polityki rynku pracy.
Źródło: Foto. powiat-krotoszyn.pl/UMWW
2018-05-08 14:27 202

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.