Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Mieli tę moc

IV Powiatowy i XII Gminny Przegląd Grup Tanecznych Cielcza 2016 za nami. Podczas czterech godzin zmagań zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie klas I-III i IV-VI oraz gimnazjaliści. Hitem konkursu okazała się piosenka „Mam tę moc”, znana z filmu animowanego „Kraina Lodu”.

 Kilkanaście grup tanecznych z terenu Gminy Jarocin i Powiatu Jarocińskiego zaprezentowało się podczas IV Powiatowego, XII Gminnego Przeglądu Grup Tanecznych Cielcza 2016. Przez cztery godziny zebrani na sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Cielczy mogli oglądać taneczne popisy grupowe przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Na parkiecie hulały największe przeboje Madonny, Michaela Jacksona, czy „Hallelujah” Leonarda Cohena. Niekwestionowanym hitem przeglądu, który za każdym razem, gdy tylko się pojawił, pobudzał publiczność do śpiewania, był utwór „Mam tę moc”, znany z filmu animowanego pt. „Kraina lodu”.

Tegoroczna edycja przeglądu charakteryzowała się także wysokim poziomem prezentowanym przez jego uczestników. Świadczy o tym chociażby ponad 300 punktów, które z łatwością znajdowały się na koncie zespołów najlepszych w poszczególnych kategoriach. Uczestników oceniało nie tylko jury, ale także opiekunowie grup biorących udział w zmaganiach tanecznych. - Radość i zabawa wypisane na twarzach tylu młodych ludzi naładowała mnie pozytywną energią do dalszej pracy na rzecz samorządu lokalnego. Zwycięzcom gratuluję i zapraszam wszystkich za rok! Być może zobaczymy kogoś w You Can Dance jeszcze wcześniej? Kto wie… - po zakończeniu konkursu na swoim profilu na Facebooku napisał Bartosz Walczak, starosta jarociński.

Organizatorem IV Powiatowego, XII Gminnego Przeglądu Grup Tanecznych Cielcza 2016 był Zespół Szkół w Cielczy. Honorowy Patronat nad nim objął Burmistrz Jarocina. Sponsorami zmagań byli: Agbud Adam Gładczak z Cielczy, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Ergo Hestia, Piotr Grzelak z Cząszczewa, Jarocińskie Linie Autobusowe, Jarocin Sport, Szymon Kujawa – sklep spożywczy w Cielczy, Nadleśnictwo Jarocin, piekarnia Jan Baraniak, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Cielczy, Powiat Jarociński, ZGO, ZGO Nova oraz Gmina Jarocin.  
 
 
Wyniki IV Powiatowego, XII Gminnego Przeglądu Grup Tanecznych Cielcza 2016:

Kategoria przedszkola – wszystkie otrzymały I miejsca: Publiczne Przedszkole nr 2 „Bajeczka” Jarocin, Niepubliczne Przedszkole „Promyczek” Jarocin, Niepubliczne Przedszkole „Jarzębinka” Jarocin, Przedszkole Żerków, Niepubliczne Przedszkole „Marcinek” Jarocin, Przedszkole Wilkowyja, Niepubliczne Przedszkole Łuszczanów Niepubliczne Przedszkole „Tęcza” Radlin, oddział Cielcza
 
Kategoria klas I-III szkoły podstawowej
I miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa Jarocin
II miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 Jarocin
III miejsce Szkoła Podstawowa Rusko
 
Kategoria klas IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce Szkoła Podstawowa nr 4 Jarocin
II miejsce Społeczna Szkoła Podstawowa Jarocin
III miejsce Szkoła Podstawowa Mieszków
 
Kategoria gimnazjum:
I miejsce Zespół Szkół w Cielczy
II miejsce Zespół Szkół ZOO Wilkowyja
III miejsce ex aequo Gimnazjum Cerekwica i Gimnazjum Potarzyca
 
2016-05-10 15:32 753

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.