Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Mistrzowie Akuratnej Roboty

Adrian Lis i Kacper Jercha z Gostynia, a także Beata Krysicka z Borku Wielkopolskiego oraz Patrycja Budzyń, Krystian Borowczyk, Jan Michalski i Serafin Offert z Ponieca zostali „Mistrzami Akuratnej Roboty”. Zdali oni egzaminy czeladnicze na piątki. Wręczenie statuetek i dyplomów miało miejsce podczas spotkania w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. Jego organizatorem był lokalny Cech Rzemiosł Różnych.

Adrian Lis uczył się zawodu piekarza w Siemowie, w zakładzie prowadzonym przez Aleksandra Dolczewskiego. Kacper Jercha jest wędliniarzem, a fachu wyuczył się w Pogorzeli, w zakładzie prowadzonym przez Józefa Konarczaka. Otrzymali oni statuetki „Młodego Mistrza Akuratnej Roboty” i listy gratulacyjne. - Intencją nagrody jest docenienie młodych, zdolnych i pracowitych mieszkańców ziemi gostyńskiej u progu ich zawodowej kariery – czytamy w informacji prasowej Gminy Gostyń. W imieniu władz samorządowych gratulacje laureatom złożył Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia.

- Do pomysłu nagradzania czeladników statuetką „Mistrz Akuratnej Roboty” przyłączyły się pozostałe gminy powiatu gostyńskiego, z których pochodzą młodzi rzemieślnicy – informują urzędnicy. Dlatego statuetki trafiły również do fryzjerki Beaty Krysickiej z gminy Borek Wielkopolski, cukiernika Patrycji Budzyń, piekarza Krystiana Borowczyka oraz stolarzy Jana Michalskiego i Serafina Offerta z gminy Poniec.

Poza wyróżnionymi, ich rodzicami, mistrzami i wychowawcami, w spotkaniu zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu uczestniczyli także samorządowcy, członkowie władz gostyńskiego cechu, dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz grupa młodzieży z ZSZ. Gośćmi wydarzenia byli: Monika Lewandowska, pełnomocnik WIR w Lesznie oraz Tomasz Wika, dyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. O oprawę muzyczną gali zadbali uczniowie ZSZ.
Źródło: foto. gostyn.pl
2018-03-08 13:18 179

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.