Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Muzyka połączy pokolenia

Na Jarocin Festiwal 2018 odbędzie się wyjątkowy koncert. Występ pt. „Co ciągle widzę w niej” zaplanowano na 14 lipca. Początek o 16:00. Będzie on miał miejsce na Scenie Rynek usytuowanej w sercu jarocińskiej starówki. Podczas tego wydarzenia spotka się plejada artystów reprezentujących różne gatunki muzyczne. Wstęp na koncert będzie wolny.

Podczas koncertu pt. „Co ciągle widzę w niej” na scenie pojawią się: Daria Zawiałow, Błażej Król, Łukasz Lach, Bisz & Radex, Rosalie, Michał Kowalonek, Dagmara Gregorowicz i Paweł Ostrowski. Występ poprowadzą Dariusz „Brzóska” Brzóskiewicz oraz Marcin Kusy. Wykonawcy, wraz z publicznością, zinterpretują utwory, które śpiewała cała Polska. Na program tego specjalnego wydarzenia składać się będą kultowe kompozycje, niejednokrotnie śpiewane na Festiwalu w Jarocinie. Wśród prezentowanych utworów znajdą się m.in. piosenki takich wykonawców jak: Obywatel G.C, Sztywny Pal Azji, T. Love, Mr Zoob, Republika, Chłopcy z Placu Broni, Maanam, Tilt czy Brygada Kryzys.

- W związku ze 100-leciem odzyskania niepodległości chcemy zaprosić Polaków do wspólnego śpiewania. Nie tylko klasycznych pieśni patriotycznych (takich wydarzeń będzie przez najbliższe miesiące dużo), ale też – tutaj w Jarocinie – alternatywnych piosenek, w których artyści w mrocznych czasach PRL-u afirmowali wolność, a dzięki temu tworzyli pokoleniową wspólnotę – mówi prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK. Koncert ma specjalną formułę – zaangażowania publiczności we wspólne śpiewanie wraz z artystami, przez co słuchacze staną się pełnoprawnymi wykonawcami koncertu. Na tę okazję Narodowe Centrum Kultury przygotowało specjalne śpiewniki z tekstem, podziałem na role i historią każdej piosenki. - W czasach, gdy tak łatwo o podziały, to wspólne śpiewanie może być tym, co wyzwoli wspólną radość i wzajemne zaufanie – deklaruje Michał Wiraszko, dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal. - To świetne, ujmujące piosenki, charyzmatyczny zespół, śpiewające osobowości i wspaniała jarocińska publiczność, która zaangażowanie w koncerty ma we krwi. To musi się udać – dodaje

Koncert zostanie realizowany w ramach wieloletniego planu „Niepodległa” na lata 2017-2021 w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wstęp na wydarzenie będzie wolny.
Źródło: Materiały prasowe
2018-06-21 12:58 156

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.