Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Nadziani na płot

Dwóch mężczyzn nadziało się na metalowy płot. Jednemu przęsło utkwiło w udzie. Drugi tak niefortunnie spadł z wysokości, że osadził się na części ogrodzenia. Do wypadków doszło w ciągu jednej doby. Były niezależne od siebie.
           
- Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej, kierujący działaniami ratowniczymi przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że na płocie odgradzającym posesję znajdował się mężczyzna. W udzie miał wbity metalowy pręt – informuje kap. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań. – Strażacy, przy użyciu  narzędzi hydraulicznych, odcięli pręt w przęśle płotu. Poszkodowanego mężczyznę, wraz z metalowym elementem, który utkwił w jego nodze, przekazali będącemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego – dodaje kap. Tomasz Patryas. Działania strażaków trwały 43 min. Do nieszczęśliwego wypadku doszło w minioną środę w Trzemesznie. Strażacy zostali o nim poinformowani około 22:40. Poszkodowany trafił do szpitala w Krotoszynie.
           
Do drugiego wypadku z metalowym płotem w roli głównej doszło 14 godzin później. - Straż została poinformowana o upadku mężczyzny z wysokości na przęsła ogrodzenia – mówi kap. Tomasz Patryas. Do wypadku doszło na jednej z posesji w Krotoszynie. -  Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy ustalili, że mężczyzna wisi na płocie, a metalowy element przebił jego ciało – informuje oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. – Strażacy znów, przy użyciu narzędzi hydraulicznych, wycieli fragment ogrodzenia i wspólnie z załogą Zespołu Ratownictwa Medycznego przygotowali poszkodowanego do transportu – relacjonuje kap. Tomasz Patryas. Po mężczyznę przyleciał helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania strażaków tym razem trwały ponad godzinę.
 
Źródło: Foto. psp.wlkp.pl/T. Patryas,
2018-05-24 15:48 96

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.