Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Nakradł w Holandii, wpadł w Komornikach

Był poszukiwany przez holenderską policję Europejskim Nakazem Aresztowania. Od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Wpadł w Komornikach. - Teraz odpowie za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież zorganizowaną, paserstwo oraz pranie brudnych pieniędzy – informuje  st. sierż. Marta Mróz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

43-latek był poszukiwany przez holenderską policję. W tamtejszym więzieniu ma odbyć karę 10 lat pozbawienia wolności. - Czyny jakich się dopuścił to udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież zorganizowana, paserstwo oraz pranie brudnych pieniędzy – informuje  st. sierż. Marta Mróz. Policjanci z Komornik znali wizerunek mężczyzny, który był poszukiwany w związku z licznymi kradzieżami rowerów na terenie Holandii.

- Policjanci zauważyli poszukiwanego, jak wysiada ze swojego samochodu. Zareagowali i zatrzymali poszukiwanego – mówi oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Sprawca nie działał sam. - W całym procederze pomagali mu jego znajomi, jednak to on był głównym organizatorem akcji. Utrzymywał kontakt z klientami, dysponował pieniędzmi oraz nadzorował transport kradzionych rowerów. Jednoślady drogich marek oraz takie z napędem elektrycznym były kradzione na terenie Holandii, demontowane na części, a następnie wysyłane do sprzedaży na rynek polski – tłumaczy st. sierż. Marta Mróz. Cały proceder trwał około pół roku.

W najbliższym czasie mężczyzna zostanie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator.
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-15 12:33 197

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.