Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Nastolatkowie w niebezpieczeństwie

Do 12 lat więzienia grozi 23-letniemu mieszkańcowi gminy Czermin. Jest podejrzany o rozbój i naruszenie nietykalności cielesnej. - Mężczyzna obezwładnił 14-latka i zabrał mu zegarek, a jego kolegę uderzył w głowę – mówi mł. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy KPP w Pleszewie. 23-latek wpadł w ręce policji kilka minut po zgłoszeniu. Miał 2 promile alkoholu we krwi.
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o napaść. - Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że na terenie ogródka jordanowskiego w Pleszewie mężczyzna zaczepił 14-latka – mówi mł. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Chłopak przebywał w tym miejscu w towarzystwie swoich kolegów. - Napastnik zażądał od nastolatka wydania zegarka. Gdy 14-latek odmówił, sprawca użył przemocy. Szarpał i wykręcił mu rękę. Następnie mężczyzna uderzył w głowę innego chłopca, po czym uciekł z miejsca zdarzenia – relacjonuje mł. asp. Monika Kołaska. Policjanci pracujący na miejscu ustalili przebieg zdarzenia. Straty oszacowano na blisko 400 zł.

Mundurowi przepytali też świadków zajścia. To pozwoliło im wytypować podejrzanego. Okazało się, że już kilka minut po zgłoszeniu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. - Mundurowi zatrzymali podejrzewanego niedaleko miejsca zdarzenia – przy wejściu na teren ogródków działkowych – ujawnia oficer prasowy KPP w Pleszewie. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Czermin.

- Mężczyzna miał na ręce łup zdobyty chwilę wcześniej. W monecie zatrzymania w posiadał także 2 promile alkoholu organizmie – dodaje mł. asp. Monika Kołaska. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące dokonania rozboju i naruszenia nietykalności cielesnej. Za te czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.
 
Źródło: foto. wielkopolska.policja.gov.pl
2018-05-23 14:50 106

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.