Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Nerwowa i ostro zakrapiana majówka

Ponad 100 razy średzcy policjanci musieli interweniować podczas długiego weekendu majowego. Najczęściej byli wzywani do: sprzeczek osób bliskich, zakłóceń ciszy nocnej, czy znacznego nadużycia alkoholu. Od wyskokowych trunków nie stronili również kierowcy. Zatrzymano aż 15 nietrzeźwych. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Podczas rekordowo długiego majowego weekendu śremscy policjanci nie odpoczęli od pracy. Mieli pełne ręce roboty. Szczególnie przy rozstrzyganiu rodzinnych sprzeczek. – Kłócili się domownicy, konkubenci, obecni i rozwiedzeni małżonkowie oraz rodziny podczas okazjonalnych spotkań. Takich interwencji było kilkanaście – mówi mł. asp. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Równie często funkcjonariusze musieli uciszać ludzi zbyt głośno świętujących Majówkę. – Zakłócanie ciszy nocnej miało miejsce na domowych imprezach, ale także w lokalach gastronomicznych. Odtwarzana muzyka przeszkadzała pobliskim mieszkańcom – dodaje mł. asp. Edyta Kwietniewska. Najwięcej takich zgłoszeń wpłynęło na policję 3 maja.

Majówka 2018 na drogach powiatu średzkiego upłynęła raczej spokojnie. - Prócz kilku kolizji nie doszło do żadnego poważnego wypadku – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp. Mundurowi mogliby ją uznać za udaną, gdyby nie fakt, że wielu kierowców dosłownie „wyłączyło myślenie”. Funkcjonariusze zatrzymali aż 15 mężczyzn będących pod wpływem alkoholu. - Takiej ilości kierujących „na podwójnym gazie” nie było już dawno – podkreśla podkom. Marcin Puzicki, naczelnik średzkiej drogówki. Pijani jeździli rowerzyści, motorowerzyści, kierowcy samochodów, a nawet amatorzy quadów. Rekordzista miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Do największej liczby zatrzymań z powodu procentów nie doszło wcale na wylotówkach i trasie katowickiej. Miały one miejsce na terenach wiejskich oraz w samej Środzie. Mundurowi złapali nawet pijanych pieszych. – Dwa takie zgłoszenia zakończyły się dla mieszkańców naszego powiatu nocą w policyjnej celi – informuje mł. asp. Edyta Kwietniewska. Spowodował to brak umiaru w piciu.


Pijani kierowcy na terenie Powiatu Średzkiego w trakcie Majówki 2018:

Niechlubny ranking majówkowych pijanych kierowców otwiera 42-latek, który wsiadł za kierownicę Opla Astry. 28 kwietnia około 13:55 na ulicy Weychana w Środzie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z motocyklem BMW. Kierowca samochodu miał w organizmie 0,26 promila. Mieszkaniec Środy stracił prawo jazdy.

Dwa dni później – 30 kwietnia około 14:50 – policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę jadącego quadem ul. Kilińskiego. Mężczyzna był pijany. Miał w organizmie 1,64 promila alkoholu. Wieczorem, około 19:30, pijanym okazał się kierujący motorowerem, skontrolowany na ul. Plantaża w Środzie. Mężczyzna miał w organizmie 0,40 promila alkoholu. 20 min. później w Pławcach zatrzymany przez policjantów rowerzysta okazał się również być pod wpływem wyskokowych trunków. 65-latek miał w organizmie promil alkoholu. Sprawdzony w ciągu zaledwie pół godziny kolejny amator dwóch kółek także miał w organizmie alkohol. U 35-latka urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało 0,42 promila w organizmie.

1 maja w południe policjanci zatrzymali motorowerzystę. 60-letni mężczyzna kierował jednośladem w miejscowości Teresa (gmina Nowe Miasto n/Wartą) mając w organizmie 1,16 promila alkoholu. Wieczorem mundurowi, znów w gminie Nowe Miasto nad Wartą, zatrzymali pijanego kierowcę motoroweru. Tym razem w Utracie. 33-latek w organizmie miał 0,68 promila.

Punktualnie o północy 2 maja policjanci Zespołu Interwencyjno-Patrolowego zatrzymali kierowcę VW Passata. 35-letni mieszkaniec Środy Wlkp. prowadził pojazd ul. Olimpijską w Środzie Wlkp. mając w organizmie 1,96 promila alkoholu. Tego samego dnia, około 19:10 na drodze krajowej nr 11 (na wysokości Krzykos) funkcjonariusze nowomiejskiego posterunku zatrzymali 40-letniego mieszkańca Nowe Miasta n/Wartą. Mężczyzna, który kierował Renault Scenic był kompletnie pijany. Miał w organizmie 2,86 promila alkoholu. 10 minut później w Brzeziu policyjny patrol sprawdził trzeźwość 27-letniego kierującego rowerem. Jak wskazało urządzenie do badania stanu trzeźwości, mężczyzna miał w organizmie 1,12 alkoholu.

Kolejnego dnia majówki – 3 maja – policjanci ze Środy już rano ujawnili nietrzeźwego kierowcę. Około 8:30 na ul. Kórnickiej w Środzie 39-latek kierujący Seatem Ibizą miał w organizmie 0,76 promila alkoholu. 38-latek skontrolowany tego dnia po południu na drodze W432, na wysokości Kijewa, również prowadził pojazd „na podwójnym gazie”. Mężczyzna kierował motorowerem mając w organizmie 0,24 promila alkoholu.

„Trzeźwy” był tylko 4 maja, bo 5 wieczorem już wpadł w ręce policji. Mowa o kierowcy quadu, którego dzielnicowi zatrzymali około 21:10 na ul. Głównej w Krzykosach. Po skontrolowaniu okazało się, że 45-latek za kierownicą nie stronił od procentowych napojów. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało, że w organizmie mężczyzny znajdowało się 2,32 promila alkoholu. Godzinę później funkcjonariusze zostali wezwani do zdarzenia drogowego na ul. Olimpijskiej w Środzie Wlkp. Wstępne informacje wskazywały, że rowerzysta się przewrócił i został ranny. Mundurowi ustalili, że 58-letni rowerzysta zaczepił pedałem o krawężnik i się przewrócił doznając obrażeń ciała. Mężczyzna był pod działaniem alkoholu. Miał w organizmie 1,18 promila.

6 maja, kilka minut po 7:00, skontrolowany na W432, na wysokości Kijewa, 60-latek również okazał się nietrzeźwy. Kierowca volvo miał w organizmie 1,22 promila alkoholu.
2018-05-10 13:59 222

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.