Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Niedźwiedziarnia nieczynna

Drogi wokół niedźwiedziarni i taras dla zwiedzających od 2 stycznia będą niedostępne dla odwiedzających zoo. Tego dnia nowi lokatorzy obiektu, Pietka i Wojtusia, po raz pierwszy wyjdą na wybieg w nowym miejscu. Obecność widzów mogłaby zdenerwować zwierzęta.

Pietka i Wojtusia przyjechały do Poznania 14 grudnia. Dotąd przebywały w pomieszczeniach zamkniętych, teraz ich opiekunowie uznali, że mogą już wyjść na zewnątrz. - Dla zwierząt to duży stres, oswajanie z zabezpieczeniem elektrycznym nie jest przyjemne - tłumaczy Małgorzata Chodyła, rzeczniczka prasowa zoo. - Nasza doświadczona załoga i służby weterynaryjne będą czuwać i pomagać niedźwiedziom w tym trudnym dla nich okresie. Ze względów bezpieczeństwa od poniedziałku rano zamknięte i niedostępne dla zwiedzających będą: taras niedźwiedziarni, droga do wybiegu Baloo oraz cała okolica nowych wybiegów, w lesie w kierunku tygrysiarni i słoniarni - dodaje.

Teren będzie pozostawał zamknięty do odwołania. Jak długo, trudno to obecnie przewidzieć. Może to być kilka dni, może dłużej. - To zależy od zwierząt i tempa ich przyzwyczajania się - mówi Małgorzata Chodyła. - Nasi pracownicy zrobią wszystko, żeby Pietka i Wojtusia jak najszybciej poczuli się na swoich wybiegach dobrze i bezpiecznie - tłumaczy. 


Z powodu zamknięcia dróg wokół niedźwiedziarni wszyscy chcący odwiedzić słoniarnię lub tygrysiarnię będą musieli skorzystać z innych dróg. Najłatwiej tam dojść drogą dołem wzdłuż stawu (mając motylarnię po prawej stronie), następnie groblą miedzy stawami, aż do wybiegu wielbłądów, potem drogą pod lasem do słoniarni, a dalej do tygrysiarni.

AKTUALIZACJA

Na facebookowym profilu ZOO pracownicy informują:
"Ze względu na błędy w montażu zabezpieczeń elektrycznych dyrekcję szlag trafił i zmusiła wykonawców do zdobycia właściwego osprzętu gwarantującego bezpieczeństwo i niedźwiedziom i ludziom. Pietka i Wojtusia muszą jeszcze kilka dni poczekać Do dyrekcji na razie zbliżać się nie radzimy, póki nie odda michom wybiegów w posiadanie".

Źródło: poznan.pl/L. Łada
2017-01-02 13:30 553

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.