Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

NIEZBĘDNIK FESTIWALOWICZA

KARNETY/BILETY/OPASKI
Czy trzeba wymienić karnet/bilet na opaskę, czy można posługiwać się karnetem/biletem każdorazowo przy wstępie na tereny festiwalowe? – Trzeba. To nie karnet/bilet a opaska upoważnia do wielokrotnego wstępu na tereny festiwalowe.
Gdzie można odebrać opaskę? – Karnet/bilet można wymienić na opaskę w oznakowanych miejscach w pobliżu głównego wejścia na Scenę Park oraz przed wejściem do Spichlerza Polskiego Rocka. Punkt opaskowania w Spichlerzu jest czynny w piątek i sobotę od 10:00 do 2:00, w niedzielę od 10:00 do 18:00. Punkt opaskowania w parku czynny jest w piątek i sobotę od 15:00 do 2:00, w niedzielę od 15:00 do 23:00. Mieszkańcy gminy Jarocin wymieniają opaski w Spichlerzu Polskiego Rocka i w JOK Jarocin. Punkt opaskowania w JOK-u jest czynny od czwartku 12 lipca do niedzieli 15 lipca od 10:00 do 20:00, w Spichlerzu w czwartek 12 lipca od 10:00 do 18:00, w piątek i sobotę od 10:00 do 2:00, w niedzielę od 10:00 do 18:00.
Jaki dokument należy mieć ze sobą podczas odbioru opaski festiwalowej? – Festiwalowicze spoza gminy Jarocin, wymieniając karnet/bilet na opaskę, nie muszą okazywać żadnego dokumentu. Chyba, że wyglądają bardzo młodo, a wchodzą na teren festiwalowy bez pełnoletniego opiekuna. Wtedy, dowolnym dokumentem ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna), muszą potwierdzić, że ukończyli 16 lat.  Jeśli uczestnicy imprezy są mieszkańcami gminy Jarocin, wymieniając karnet na opaskę, muszą okazać dowolny dokument ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna).
Co w sytuacji, kiedy skaner odrzuci karnet/bilet? – Oznacza to, że ktoś skopiował karnet/bilet albo to jest skopiowany karnet/bilet. Każdy karnet/bilet posiada jeden unikatowy kod kreskowy. Karnet/bilet raz zeskanowany nie może zostać powtórnie użyty. Opaskę otrzymuje ta osoba, która jako pierwsza okazuje karnet/bilet i dochodzi do jego skanowania.
Z powodu wymiany dokumentu tożsamości ma on inne numery niż w momencie zakupu karnetu dla mieszkańca gminy Jarocin. Co wtedy? – Numer dokumentu tożsamości nie ma znaczenia, w przypadku wymiany karnetu mieszkańca gminy Jarocina na opaskę. Ważne, żeby imię i nazwisko naniesione na karnet zgadzało się z imieniem i nazwiskiem okaziciela dokumentu.
Karnet nie ma kodu kreskowego. Dlaczego? – Jeżeli karnet został zakupiony przez mieszkańca gminy Jarocin w Spichlerzu Polskiego Rocka lub JOK Jarocin, zamiast kodu kreskowego posiada jednorazowy numer, który  został przypisany do imienia i nazwiska jego posiadacza.
Czy można odebrać opaskę dla znajomego? – Nie. Opaski zakładają osoby upoważniane przez organizatora. Robią to w wyznaczonych miejscach.
Czy można zdjąć opaskę? – Nie. Opaska jest wydawana tylko raz i obowiązuje przez cały okres (trzy dni lub jeden dzień), na który została wykupiona. Można z nią wielokrotnie wchodzić na teren festiwalu. Nie da się zdjąć opaski bez jej zniszczenia. Tylko osoby z prawidłowo założoną opaską są wpuszczane na teren festiwalu.
Czy można sprzedać komuś bilet/karnet zakupiony on-line? – Karnet/bilet kupowany on-line nie jest przypisany do konkretnej osoby, można go więc przekazać dowolnej osobie.
Czy można sprzedać komuś karnet dla mieszkańca Gminy Jarocin? – Karnet dla mieszkańca gminy Jarocin, zakupiony w Spichlerzu i JOK Jarocin, jest imienny, nie można go nikomu podarować, odsprzedać. Nikt, poza osobą kupującą karnet imienny w Spichlerzu czy JOK Jarocin, nie otrzyma opaski uprawniającej do wejścia  na tereny festiwale.
 
WSTĘP/WNOSZENIE
Czy na festiwal mają wstęp osoby niepełnoletnie? – Tak, samodzielnie na tereny festiwalowe mogą wchodzić osoby, które ukończyły 16 lat. Młodsi podczas imprezy muszą znajdować się pod opieką osoby pełnoletniej. Dzieci i młodzież do lat 12 (urodzone po 31 grudnia 2005 roku)  wchodzą bezpłatnie. Podstawą weryfikacji wieku jest dowolny dokument tożsamości (np. legitymacja szkolna).
Które ze scen Jarocin Festiwal 2018 będą biletowane, a które nie? – Jarocin Festiwal gra na czterech scenach: Scena Park, Scena Rynek, Scen Ruiny i Scena Spichlerz. Sceny Park, Spichlerz i Ruiny są scenami biletowanymi. Scena Rynek jest w tym roku sceną otwartą.
O której godzinie otwierają się bramy festiwalu? – Scena Park otwiera się o 16:00. Scena Rynek jest przestrzenią otwartą, niebiletowaną. Scena Ruiny jest otwierana na pół godziny przed każdym z koncertów. Uwaga! Scena Ruiny mieści, w zależności od koncertu, 200-250 osób, stąd pierwszeństwo w wejściu na koncert mają osoby oczekujące w specjalnie wydzielonej strefie oczekiwania. Jest ona otwierana na godzinę przed koncertem. Wyjątkiem od tej reguły okazuje się niedzielny koncert Korteza, na który należy zakupić odrębny bilet. Dostępny tylko w komplecie z karnetem. Scena Spichlerz jest otwierana  o 18:00. Wcześniej to przestrzeń otwarta.
Czy pod scenami przewidziane są wydzielone strefy dla osób niepełnosprawnych? – Tak, przed Sceną Park postawione są specjalne platformy dla osób niepełnosprawnych. W dotarciu do nich pomaga służba informacyjna.
Czy na teren festiwalu można wejść z psem? – Nie. Psy i inne zwierzęta nie mają wstępu pod sceny. Za wyjątkiem Sceny Rynek, która jest przestrzenią otwartą, niebiletowaną. Psy-przewodnicy osób niewidomych mogą przebywać na terenie festiwalu, jednakże ich właściciele proszeni są o posiadanie przy sobie dokumentu potwierdzającego status psa-przewodnika.
Czy na teren festiwalu można wnieść parasol? – Nie. Zamiast parasoli należy używać peleryn, płaszczy przeciwdeszczowych. Ewentualnie można ze sobą wnieść małe, składane parasolki.
Czy po terenie festiwalu można poruszać się rowerem, hulajnogą, na rolkach lub deskorolce? – Nie. Korzystanie ze sprzętów sportowych jest zabronione, ze względów bezpieczeństwa.
Czy można wnosić jedzenie i napoje na tereny festiwalowe? – Można wnieść jedną półlitrową butelkę wody mineralnej. Najeść się i napić można także  w strefie gastronomicznej.
Czy na terenie festiwalu obowiązuje segregacja śmieci? – Tak. Należy wrzucać śmieci do odpowiednich pojemników.
Czy na terenie festiwalu jest przechowalnia bagażu? – Nie, ale można skorzystać z depozytu, który znajduje się przy wejściu na Scenę Park. Opłata za jedną rzecz oddaną w depozyt wynosi 10 zł na dobę.
Czy na terenie festiwalu jest biuro rzeczy znalezionych? – Tak. Biuro rzeczy znalezionych znajduje się w punktach depozytowych przy wejściu na Scenę Park. O wszystkich znalezionych, a wartościowych, rzeczach organizatorzy festiwalu informują na fanpejdżu.
 
PARKOWANIE
Gdzie można zaparkować samochód? – Parking festiwalowy zlokalizowany jest przy ulicy Wrzosowej. Oddalony od Sceny Park o 800 m, od Scen Rynek i Spichlerz o 1 km. Parking jest dozorowany, niestrzeżony. Poza tym można zaparkować samochód na terenie miasta. Strefa płatnego parkowania NIE obowiązuje od piątku od 18:00 do poniedziałku do 10:00.
 
POLE NAMIOTOWE
Tegoroczne pole namiotowe znajduje się na skrzyżowaniu ulic Maratońskiej i Wrzosowej. Odległość od Sceny Park to 800 m, od Sceny Rynek i Spichlerz – 1 km. Organizacją pola zajmuje się TOI CAMP. Wszystkie szczegóły znajdują się na jego stronie internetowej. Pole namiotowe jest czynne od 12:00 w czwartek 12 lipca do 18:00 w  poniedziałek 16 lipca. Cennik (ceny za cały pobyt – 12.07.2018 – 16.07.2018): osoba – 60 zł, dzieci do lat 7 bezpłatnie, samochód – 45 zł, kamper – 330 zł, przyczepa kempingowa – 220 zł, motocykl – 15 zł.
Jak daleko od pola namiotowego znajduje się dworzec PKP? – Odległość od dworca PKP to 1,8 km. Z dworca PKP nie kursują żadne autobusy komunikacji miejskiej.
Festiwalowicze, którzy nie skorzystają z oferty pola namiotowego, miejsca noclegowe mogą znaleźć na terenie Jarocina i okolic. Ich dokładny spis znajduje się na stronie: turystyka.jarocin.pl
 
Źródło: Foto. Materiały Prasowe
2018-07-13 09:40 186

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.