Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Obywatelskie zatrzymanie

Odłączył przewód hamulcowy, wyjął kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policję – w ten sposób świadek kolizji uniemożliwił jej sprawcy zbiegnięcie z miejsca zdarzenia. Do stłuczki doszło na parkingu przy stacji paliw na trasie Gostyń-Kunowo.

- Kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco wraz z naczepą, podczas omijania innego zaparkowanego pojazdu ciężarowego, uderzył lustrem w jego naczepę. Zachowanie sprawcy, sposób poruszania się, mówienia upewniły świadka, że kierowca jest pijany. Gdy ten chciał odjechać z miejsca zdarzenia, obserwator odłączył przewód hamulcowy i wyjął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając sprawcy dalszą jazdę – relacjonuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

Sprawcą kolizji jest 26-letni obywatel Ukrainy. Gdy znalazł się na parkingu przy stacji paliw na trasie Gostyń-Kunowo był nietrzeźwy. - W jego organizmie stwierdzono zawartość 1,33 mg/l alkoholu, czyli około 2,8 promila – dodaje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz. Dzięki prawidłowej reakcji świadka pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.      

Ukraińcowi, za jazdę w stanie nietrzeźwości, grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Na tym nie koniec. Musi się on liczyć także z co najmniej trzyletnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo, 26-latek został zobligowany do wpłaty na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
 
Źródło: Foto. gostyn.policja.gov.pl
2018-06-12 13:53 98

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.