Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Od przeszłości przez hip-hop do gwiazd - NOC MUZEÓW 2018

Tegoroczna Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami. Odbędzie się ona 19 maja. Licznych atrakcji spodziewać się mogą wszyscy, którzy tego dnia odwiedzą pałac Radolińskich, Spichlerz Polskiego Rocka, ratusz i planetarium w Potarzycy. Impreza rozpocznie się o 17:00 i potrwa do 22:00. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
           
W Pałacu Radolińskich będzie można obejrzeć Wielką Wystawę Klocków Lego, happening artystyczny i widowisko przygotowane przez młodzieżowy Teatr Drabina. Miłośnicy przyrody, w towarzystwie przewodnika, przespacerują się po jarocińskim parku szlakiem pomników przyrody. Zainteresowani historią posłuchają wykładu odsłaniającego archeologiczne tajemnice ruin kościoła Św. Ducha.

Spichlerz Polskiego Rocka na Noc Muzeów przygotowuje muzyczne zajęcia edukacyjne dla całych rodzin oraz koncert hip-hopowy. Wystąpią Kaliber 44 i Stahoo. Bezpłatne wejściówki można odbierać w SPR. Oprócz wystawy stałej będzie można obejrzeć też tę opowiadającą o kobietach polskiego rocka.

Burmistrz Jarocina zaprasza na dzień otwarty ratusza. Zwiedzający dowiedzą się na czym polega praca radnych miejskich. Przez chwilę będą mogli poczuć się jak włodarz miasta. Wejdą też do Sali Ślubów.

Po zwiedzeniu pierwszego piętra ratusza zainteresowani uczestnicy Nocy Muzeów z łatwością udadzą się wyżej – do Muzeum Regionalnego w Jarocinie. Tam będą na nich czekały m.in. wystawy minerałów Antoniego Grzybka i prac Barbary Lison wykonanych techniką haftu krzyżykowego.

Atrakcje dla miłośników astronomii, jak co roku z okazji Nocy Muzeów, przygotowuje także planetarium w Potarzycy. Potarzycka Noc z Gwiazdami zawrze w sobie: seanse pod kopułą planetarium (start o każdej pełnej godzinie), obserwacje teleskopowe, pokazy multimedialne czy fotografowanie nieba. 
           
Wszystkie atrakcje Nocy Muzeów są bezpłatne. Szczegóły znajdują się na plakacie.
Źródło: Foto. Materiały Prasowe
2018-05-07 14:07 268

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.