Wtorek, 16 Października 2018 - Gawla, Ambrozego

Odpady w ogniu

Płonęło jedno z podpleszewskich wysypisk śmieci. Z ogniem walczyło pięć jednostek straży pożarnej. Ich wysiłek nie poszedł na marne. Nie dość, że strażakom udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia, to także ugasili pożar nie narażając nikogo na niebezpieczeństwo.     

Pożar na jednym z podpleszewskich wysypisk śmieci pojawił się nagle i niespodziewanie. W chwili przybycia strażaków na miejsce, pożarem objęta była już większość składowiska odpadów. Natychmiast więc wzięli się do gaszenia zarzewi ognia. - Niezwłocznie podano prądy piany gaśniczej i wody, co skutecznie pozwoliło stłumić ogień. Jednocześnie zabezpieczano zagrożoną przez ogień maszynę sortującą – informuje mówi mł. asp Mariusz Glapa, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Po opanowaniu pożaru rozgarnięto pogorzelisko i dokładnie je dogaszono. W precyzyjnym wykonaniu tego zadania mundurowym pomogły ładowacze. Na zakończenie działań strażacy sprawdzili teren wysypiska. Upewnili się tym samym, że nie grozi tam już ponowne pojawienie się ognia. W trwających ponad sześć godzin działaniach wzięło udział 30 strażaków z pięciu jednostek. Na miejscu pożaru pracowało także siedem wozów gaśniczych.
 
Źródło: Foto. pleszew.psp.wlkp.pl/W. Barański
2018-05-02 13:33 109

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.