Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Ogień na wysypisku

W ostatnich miesiącach przez Polskę przetacza się plaga pożarów wysypisk śmieci. Na tę niechlubną listę w ostatnich dniach dopisał się Krotoszyn. Ogień wybuchł na składowisku przy ul. Ceglanej. Strażacy walczyli z nim ponad pięć godzin. Nikt nie ucierpiał w wyniku pojawienia się żywiołu.
           
Na wysypisku śmieci przy ul. Ceglanej w Krotoszynie paliło się około 45 ton odpadów. - Drewniane meble, lodówki, zużyte materiały budowlane itp. – wylicza kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Nieużytki znajdowały się w betonowym boksie.

Pierwsze działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych piany. - Doprowadziło to do stłumienia płomieni – tłumaczy kap. Tomasz Patryas. Po przybyciu kolejnych zastępów pożarniczych usprawniono proces gaszenia i dogaszania odpadów.

Pracownicy składowiska udostępnili strażakom ładowarkę teleskopową. Jej zadaniem było wywiezienie składowanego materiału na przyległy teren wysypiska. - Wywiezione odpady zostały dokładnie dogaszone – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Po całkowitym ugaszeniu pożaru działania zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania.
           
Przez Polskę w ostatnim czasie przetacza się fala pożarów wysypisk śmieci. Z tym, że płoną one zwykle pod osłoną nocy, w całości. Ogień bowiem wybucha w kilku miejscach. W przypadku Krotoszyna żywioł pojawił się w środku dnia, w jednym miejscu, podczas pracy ludzi na składowisku.
 
Źródło: Foto.: psp.wlkp.pl/T. Patryas, D. Rybka
2018-06-27 14:24 131

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.