Czwartek, 13 Grudnia 2018 - Lucji, Otylii

Ogień w centrum

Płonęła stolarnia na ul. Zdunowskiej w Krotoszynie. Z ogniem walczyło siedem zastępów straży pożarnej. Nierówna, ale zwycięska dla strażaków, batalia trwała ponad trzy godziny. Nikt nie ucierpiał.

Gdy strażacy przybyli na miejsce pożaru, ogień w stolarni przy ul. Zdunowskiej w Krotoszynie, szalał już w najlepsze. - Dym oraz płomienie wydostawały się przez wypalone okna w górnej kondygnacji budynku lakierni – informuje kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. W momencie pojawienia się pożaru, w budynku nikogo nie było.

- Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu energii elektrycznej. W celu zwiększenia skuteczności działań gaśniczych teren pożaru podzielono na dwa odcinki bojowe – akcję gaśniczą relacjonuje kpt. Tomasz Patryas. - Pierwszy odcinek bojowy prowadził działania gaśnicze od strony podwórza, po klatce schodowej oraz z drabiny przaystawnej do wewnątrz obiektu. Drugi zaś miał miejsce z podnośnika hydraulicznego – dodaje. - Po stłumieniu płomieni strażacy przystąpili do oddymiania obiektu i usuwania na zewnątrz nadpalonych elementów wyposażenia. Po całkowitym ugaszeniu pożaru ponownie sprawdzili obiekt urządzeniami pomiarowymi, które potwierdziły brak zagrożeń –podsumowuje oficer prasowy KP PSP w Krotoszynie. Mundurowi ponad trzy godziny walczyli z ogniem. W działaniach gaśniczych udział brało siedem zastępów straży pożarnej.
 
Źródło: Foto. psp.wlkp.pl/JRG Krotoszyn
2018-06-11 14:05 110

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.