Sobota, 15 Grudnia 2018 - Niny, Celiny, Waleriana

OSTRÓW WLKP.

Seryjny włamywacz zatrzymany 0

Seryjny włamywacz zatrzymany 2016-10-12 12:32

Aż 16 zarzutów usłyszał 33-letni ostrowianin. Dopuścił on się bowiem serii włamań na terenie Ostrowa Wlkp. oraz całego kraju. Część łupu udało się odzyskać funkcjonariuszom. Na wyrok sądu w swojej sprawie mężczyzna poczeka w areszcie.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Ostrów z 0

Ostrów z "Czarodziejskim drzewem" 2016-10-11 15:21

Statuetkę "Czarodziejskie Drzewo" otrzymało miasto Ostrów Wielkopolskipodczas zorganizowanej przed Klub Gaja inauguracji 14. Święta Drzewa w Warszawie. Ostrów Wielkopolski został wyróżniony jako jedyny samorząd za akcję sadzenia drzew zorganizowaną w ubiegłym roku wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 5 im. Mieszka I oraz Nadleśnictwem Antonin.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Boisko na jubileusz 0

Boisko na jubileusz 2016-10-10 12:36

- Jestem przekonana, że dzięki temu wielofunkcyjnemu obiektowi, dzieci i młodzież zyskają duży komfort oraz szeroki wachlarz możliwości ćwiczeń podczas wychowania fizycznego i sportowych rozgrywek – mówiła prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, podczas uroczystego oddania do użytku boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 11 im. Mirosława Ferića w piątek, 7 października 2016 roku.Inwestycja została zrealizowana w ramach Inicjatywy Lokalnej i kosztowała budżet miasta ponad 327 tys. złotych. Budowa boiska została także dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Starania o piękny uśmiech rozpoczęte 0

Starania o piękny uśmiech rozpoczęte 2016-10-06 11:18

W Ostrowie Wielkopolskim trwa miejski program profilaktyczny „Żeby piękny uśmiech mieć, trzeba tylko chcieć”, który obejmuje także wizytę w gabinecie stomatologicznym. U około 730 pięciolatków zostanie przeprowadzony instruktaż mycia zębów i przegląd jamy ustnej. Lekarze stomatolodzy usuną osad, wykonają lakierowanie zębów, a także zwrócą uwagę na wady zgryzu. Program profilaktyczny w całości finansowany jest z budżetu miasta, a na jego realizację zabezpieczono 65 tys. zł.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Stypendia Jana Pawła II rozdane 0

Stypendia Jana Pawła II rozdane 2016-10-05 16:38

Ostrowskim uczniom wręczone zostały Stypendia im. Świętego Jana Pawła II. W pierwszym semestrze trwającego roku szkolnego otrzymało je 346 uczniów ostrowskich gimnazjów i szkół podstawowych. W tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano na ten cel 400 tysięcy złotych. -Widok tak wielu zdolnych, ambitnych i utalentowanych uczniów napawa szczególną radością i optymizmem. Daje poczucie, że w ostrowskich szkołach nie brakuje mądrych, inteligentnych uczniów, z których jesteśmy dumni – mówiła Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Ostrów wśród najlepszych miast 0

Ostrów wśród najlepszych miast 2016-10-04 13:44

Ostrów Wielkopolski znalazł się w gronie laureatów Rankingu Otwartych Miast przygotowanego przez Dziennik Gazetę Prawną oraz Deloitte. Otwarte Miasta to miasta, które poprzez swoje działania podnoszą jakość życia mieszkańców i realizują strategię zrównoważonego rozwoju, miasta, które są inteligentne, zrównoważone, angażujące i skoncentrowane na potrzebach mieszkańców.

OSTRÓW WLKP. Więcej
„Senior – WIGOR” z dofinansowaniem na dalszą działalność 0

„Senior – WIGOR” z dofinansowaniem na dalszą działalność 2016-10-03 16:46

Program „Senior-WIGOR” to wsparcie gmin w tworzeniu i prowadzeniu Dziennych Domów dla osób starszych. Ostrowski, po modernizacji, uroczyście otwarty został 21 marca tego roku. W ramach prac powstał tu pokój rehabilitacji, sala do indywidualnej terapii, a także miejsca do odpoczynku. Jest również pracownia plastyczna. W otwartym konkursie ofert na dofinansowanie funkcjonowania jednostki Dzienny Dom ,,Senior-WIGOR" w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał wnioskowaną kwotę dotacji w wysokości 89 400 zł.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Wpadł po trzech miesiącach 0

Wpadł po trzech miesiącach 2016-09-29 13:29

Ponad 4 tys. zł ukradł 22-latek swoim krewnym. Do złamania prawa doszło w lipcu. Teraz mężczyzna wpadł w ręce policji.

OSTRÓW WLKP. Więcej
23-latek z narkotykami 0

23-latek z narkotykami 2016-09-28 14:30

23-latek wpadł w ręce policji. Funkcjonariusze znaleźli przy nim blisko 90 gramów marihuany. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Przetarg na Spichrzową ogłoszony 0

Przetarg na Spichrzową ogłoszony 2016-09-22 13:49

Do końca listopada planowany jest remont ulicy Spichrzowej w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto połowę kosztów tej inwestycji pozyskało z „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w latach 2016-2019”. – Ulica ta została częściowo zmodernizowana. Jej pozostała część jest już mocno wyeksploatowana i wymaga remontu. Połowę jego wartości pokryje dofinansowanie – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma