Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

OSTRÓW WLKP.

Wylosują mieszkania 0

Wylosują mieszkania 2016-05-16 15:01

Zakończył się kolejny etap Ostrowskiego Przyjaznego Programu „dla systematycznych”. Na budowanych 16 mieszkań przez MZGM przy ul. Klasztornej wpłynęło 136 wniosków. Na jedno mieszkanie przypada więc blisko 9 chętnych. Wnioskodawcy więc będą losować swoje mieszkania. Wobec tak dużego zainteresowania programem spółka ogłosiła już przetarg na finansowanie kolejnego bloku. Powstanie on w 2017 roku.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Koniec konsultacji OBO 0

Koniec konsultacji OBO 2016-05-13 14:09

- Dziękuję mieszkańcom Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wzięli udział w konsultacjach społecznych zasad drugiej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. W szczególności dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w otwartym spotkaniu informacyjno – konsultacyjnym, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami i opiniami na temat tworzenia procedury i warunków funkcjonowania OBO – mówi Beata Klimek, prezydent miasta.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Podpalacze samochodów zatrzymani 0

Podpalacze samochodów zatrzymani 2016-05-12 14:02

Nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyznom ustalonym i zatrzymanym przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyźni podejrzani są o podpalenie samochodu na jednym z parkingu przy ulicy Harcerskiej. Straty powstałe w wyniku działania sprawców oszacowano na 2,5 tysiąca złotych. O dalszym losie sprawców zdecyduje teraz sąd.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Spotkanie z architekstem 0

Spotkanie z architekstem 2016-05-11 14:05

Tajniki zawodu architekta zaprezentował w Zespole Szkół Budowlano- Energetycznych Mariusz Szczuraszek- nagrodzony ostatnio Nagrodą Starosty Ostrowskiego „Ambasador Ostrowskiej Architektury”. 60 uczniów klas budowlanych wysłuchało ciekawej prelekcji.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Samochód 0

Samochód "oberwał" za sąsiedzkie porachunki 2016-05-10 14:05

1000 zł - na tyle zostały wycenione straty po tym, jak pijany mężczyzna uszkodził samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w wyniku sąsiedzkich nieporozumień. Agresor został zatrzymany przez policję i noc spędził w areszcie.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Miasto odświeża wizerunek  0

Miasto odświeża wizerunek 2016-05-09 14:55

Miasto Ostrów Wielkopolski odświeża swój wizerunek, wprowadzając nową identyfikację wizualną. Odejście od dotychczasowego logotypu w formie stylizowane herbu używanego od niespełna dziesięciu lat to symbol zmian w mieście. Nowy znak stał się bardziej czytelny, nawiązuje do obecnie używanego skrótu nazwy miasta OW, tym samym wpisując się w tradycje popularnych używanych skrótowców typu Wawa, Wro, czy Krk.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Najlepsza biblioteka w Polsce jest w Ostrowie 0

Najlepsza biblioteka w Polsce jest w Ostrowie 2016-05-05 13:49

Już po raz drugi Kapituła Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego nadała Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego Certyfikat „Najlepsze w Polsce”. Tym razem uznanie kapituły zdobył oryginalny ostrowski produkt Biblioteki -„Międzyszkolny Katalog Biblioteczny”.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Radni w obronie Trybunału 0

Radni w obronie Trybunału 2016-05-04 16:13

„Oświadczenie w sprawie stosowania się władz miasta Ostrowa Wielkopolskiego do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego” przyjęli radni miejscy. Od głosu wstrzymali się rajcy Klubu Radnych „Przyjazny Ostrów”. – Uznali oni, że procedowanie nad tym stanowiskiem wykracza poza zakres zadań własnych w myśl ustawy o samorządzie gminnym – informuje Biuro Prasowe UM w Ostrowie Wlkp.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Wizyta samochodowców z Niemiec 1

Wizyta samochodowców z Niemiec 2016-04-29 13:00

Grupa samorządowców z partnerskiego Powiatu Sonneberg (Niemcy) przebywała z dwudniową wizytą w Powiecie Ostrowskim. Goście mieli okazję rozmawiać z władzami kilku samorządów wchodzących z powiatu oraz zobaczyć gospodarcze wizytówki regionu i placówki oświatowe.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Sukces młodego gitarzysty 0

Sukces młodego gitarzysty 2016-04-28 15:52

Nikodem Szczepaniak uczeń I klasy cyklu sześcioletniego z Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie zdobył I nagrodę w grupie I podczas III Konkurs Gitarowy „Trenuj jak Mistrzowie”, który odbył się w Oleśnicy.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma