Sobota, 20 Października 2018 - Ireny, Kleopatry, Jana

OSTRÓW WLKP.

Ogień w centrum miasta 0

Ogień w centrum miasta 2017-02-27 11:24

Paliło się w Ostrowie Wielkopolskim. I to w samym centrum miasta. Strażacy musieli ściągnąć z dachu czterech dorosłych i jedno dziecko. Z kamienicy wyprowadzili też 12 innych osób dorosłych i pięć dzieci. Akcja miała miejsce w nocy. Do ostrowskiego szpitala trafiło sześć osób, w tym jedno dziecko. Policja sprawdza, czy to nie było celowe podpalenie.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Porozumienia podpisane 0

Porozumienia podpisane 2017-02-23 12:43

W ostrowskim Ratuszu podpisano pierwsze porozumienia w ramach programu Ostrowska Karta Przedsiębiorcy. Program to zniżki na zakup towarów i usług pomiędzy jego partnerami – firma jednocześnie oferuje zniżkę na swoje usługi i korzysta ze zniżek proponowanych przez pozostałych partnerów programu. – Poza możliwością uzyskania zniżek, udział w programie pozwoli również na wypromowanie przedsiębiorstwa wśród pozostałych użytkowników, a także stworzenie nowych relacji biznesowych pomiędzy podmiotami funkcjonującymi na terenie Ostrowa Wielkopolskiego – tłumaczy Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Do programu przystąpiło 23 pierwszych przedsiębiorców.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Elektromobilny Ostrów 0

Elektromobilny Ostrów 2017-02-22 15:52

Ostrów Wielkopolski przystąpił do Programu Rozwoju Elektromobilności w Polsce. List intencyjny został podpisany w miniony poniedziałek w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. Miasto reprezentował Jakub Szczurek, zastępca prezydenta.

OSTRÓW WLKP. Więcej
WODKAN modernizuje i rozbudowuje 0

WODKAN modernizuje i rozbudowuje 2017-02-21 12:33

Spółka WODKAN realizuje kolejne zadania związane z rozbudową i wymianą sieci sanitarnej w naszym mieście. Prace trwają przy ulicy Zana oraz Osiedle Leśne. Niebawem ruszy budowa sieci kanalizacyjnej przy ulicy Radłowskiej oraz przebudowa sieci wodociągowej na ulicy Dwernickiego. Wykonywane są również przyłącza wodociągowe przy ulicach: Danysza, Szczecińskiej, Grunwaldzkiej, Klubowej oraz Osiedle Leśne.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Trzy osoby w szpitalu 0

Trzy osoby w szpitalu 2017-02-20 11:52

Dwa auta osobowe i samochód ciężarowy z przyczepą zderzyły się na drodze krajowej nr 11 w okolicach Środy Wielkopolskiej. Trzy osoby trafiły do szpitala.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Seryjni włamywacze złapani 0

Seryjni włamywacze złapani 2017-02-16 14:24

Policjanci zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za szereg włamań i kradzieży. - Mężczyźni włamywali się do altan na ogródkach działkowych, piwnic i sklepu. Wstępnie oszacowane straty sięgają ponad 23 tys. zł – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak. Sprawcy za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Nietrzeźwy podjechał do policjantów 0

Nietrzeźwy podjechał do policjantów 2017-02-15 14:58

Policjanci pojechali do pożaru w Odolanowie. W trakcie pracy funkcjonariuszy, do jednego z nich podjechał samochodem mężczyzna z zapytaniem o możliwość wjazdu w jedną z ulic. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Ostrowskie przygotowania do reformy oświaty 0

Ostrowskie przygotowania do reformy oświaty 2017-02-14 11:39

Utworzenie szkół podstawowych w miejsce istniejących gimnazjów, wygaszenie Gimnazjum nr 3 oraz nowe obwody szkolne dla uczniów klas pierwszych to kroki, które musi podjąć miasto, aby przygotować ostrowską oświatę do wprowadzanej reformy. Prace nad nową siecią szkół trwają od sierpnia ubiegłego roku. Wszystko po to, aby reformę przeprowadzić jak najmniejszym kosztem społecznym - z korzyścią dla uczniów, rodziców i zatrudnionej w ostrowskich szkołach kadry pedagogicznej.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Kamienicznik-recydywista 0

Kamienicznik-recydywista 2017-02-13 11:41

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. zatrzymali 49-letniego Ostrowianina. - Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie kradzieży z włamaniem do mieszkania jednej z kamienic – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. Za popełnione przestępstwo mężczyzna stanie przed sądem.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Uratowane życie 0

Uratowane życie 2017-02-09 11:47

Funkcjonariusz Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Zdecydowana i szybka reakcja strażnika pozwoliła zapobiec tragedii. Zdarzenie miało miejsce tydzień temu na wiadukcie odolanowskim.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski