Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

OSTRÓW WLKP.

Uratowane życie 0

Uratowane życie 2017-02-09 11:47

Funkcjonariusz Straży Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim uratował życie mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Zdecydowana i szybka reakcja strażnika pozwoliła zapobiec tragedii. Zdarzenie miało miejsce tydzień temu na wiadukcie odolanowskim.

OSTRÓW WLKP. Więcej
75 dzieci znajdzie miejsce w żłobku 0

75 dzieci znajdzie miejsce w żłobku 2017-02-08 14:56

Ostrów Wielkopolski otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej na utworzenie dodatkowych miejsc w żłobku. W zaadoptowanych na cele żłobka pomieszczeniach budynku Spółdzielni Oświatowej przy ul. Waryńskiego utworzonych zostanie dodatkowo 75 miejsc.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Becikowe też dla adopcji 0

Becikowe też dla adopcji 2017-02-07 12:25

Zmienione zostały zasady przyznawania ostrowskiego becikowego dla rodziców adopcyjnych. Mogą oni ubiegać się o świadczenie z tytułu urodzenia dziecka w terminie do 12 miesięcy od dnia przysposobienia dziecka, nie później jednak niż do ukończenia przez dziecko 3. roku życia.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Spłonął autobus 0

Spłonął autobus 2017-02-06 14:11

Zapalił się autobus stojący na przystanku. Do pożaru doszło na ul. ul. Głogowskiej w Ostrowie Wielkopolskim. - Najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej – mówi bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy PSP w Ostrowie Wlkp. Nikt nie został ranny.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Policyjne 0

Policyjne "żniwo" narkomanów 2017-02-02 17:00

17-latka, z blisko 50 gramami marihuany i 23-latka z jednym jej woreczkiem, 28-latka z „dopalaczami”, czy 20-latka, który posiadał tabletki ekstazy w ostatnich dniach zatrzymali ostrowscy policjanci. Młodym ludziom grozi teraz od 3 do 10 lat za kratkami.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Ekologiczna komunikacja z dofinansowaniem 0

Ekologiczna komunikacja z dofinansowaniem 2017-02-01 16:36

Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim nie zwalnia tempa. I nie chodzi tu o prędkości rozwijane przez pojazdy spółki, ale o działania mające na celu unowocześnienie posiadanego taboru. Spółka ogłosiła przetarg na trzy niskoemisyjne autobusy z silnikami diesla, spełniające normę emisji EURO 6. Nowe pojazdy zajmą miejsce wieloletnich, wysłużonych, a nadal funkcjonujących w ostrowskim MZK. Można w nich będzie korzystać z bezprzewodowego internetu. Nie zabraknie też monitoringu.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Inżynier patronem 0

Inżynier patronem "budowlanki" 2017-01-31 11:43

Technikum nr 3 oraz Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 3 w Zespole Szkół Budowlano- Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim nadano imię inżyniera Ernesta Malinowskiego. W uroczystości udział wzięła m.in. Beata Klimek, prezydent miasta.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Zabójcza kuchenka 0

Zabójcza kuchenka 2017-01-30 11:32

Jedna osoba zginęła w pożarze, do którego doszło w Sośnie. Ogień wybuchł w budynku przy ul. Brzozowej. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że pożar powstał najprawdopodobniej na skutek wypadnięcia żaru z kuchenki węglowej – informuje bryg. Krzysztof Biernacki, oficer prasowy komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Kultura na Kolejowej 0

Kultura na Kolejowej 2017-01-18 14:57

Ponad 5,7 miliona złotych kosztować będzie całkowita modernizacja i przystosowanie dwóch ostrowskich obiektów na cele kulturalne. Mowa tu o budynku po dawnym Empiku oraz o parterze ostrowskiego Ratusza. W tych obiektach powstaną nowoczesne, multimedialne instytucje kultury, które zapewnią zupełnie nową ofertę kulturalną dla mieszkańców Ostrowa i okolic. Ostrowski projekt znalazł się na drugim miejscu listy rankingowej wniosków rekomendowanych do dofinansowania.

OSTRÓW WLKP. Więcej
Umowa na budowę stadionu podpisana 0

Umowa na budowę stadionu podpisana 2017-01-17 15:35

Ostrowski Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na przebudowę Stadionu Miejskiego przy ulicy Piłsudskiego. Umowa z wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budownictwa Ogólnego – została podpisana. Firma rozpocznie prace, kiedy tylko pozwolą na to warunki pogodowe. W tegorocznym budżecie na prace remontowe przeznaczono 1,9 mln zł.

OSTRÓW WLKP. Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma