Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Oszukał przeznaczenie

Mł. asp. Mateusz Perkielewicz – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wlkp., wraz z pracownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej, ocalili mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie. - W pewnym momencie poczułem jak wyślizguje mi się z rąk. Bałem się, że spadnie – przyznaje policjant.

Mł. asp. Mateusz Perkielewicz po spotkaniu z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Środzie Wlkp. i omówieniu planów pomocy podopiecznym, wyszedł z budynku przy ul. Sportowej. Gdy kierował się do zaparkowanego nieopodal radiowozu usłyszał krzyki. Hałas dochodził z pobliskiego bloku. To właśnie tam, na wysokości trzeciego piętra, przez okno zwisał mężczyzna. Resztkami sił trzymała go kobieta wzywająca pomocy. Była jego matką. Świadkowie zdarzenia podają, że sytuacja wyglądała dramatycznie.

- Policjant zaczął biec w kierunku bloku. Na pomoc ruszył również pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzielnicowy znał go świetnie, z poprzedniej służby w Areszcie Śledczym. Obydwaj szybko dostali się do klatki, a następnie do feralnego mieszkania – informuje mł. asp. Monika Kołaska. Sprawna reakcja okazała się tylko niewielką częścią sukcesu. Do tego, jak się okazało, było jeszcze daleko.

Wciągnięcie mężczyzny z powrotem do mieszkania wcale nie było łatwe. - 38-latek był zdesperowany. Za wszelką cenę chciał wyskoczyć z okna – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Środzie. By wciągnąć „skoczka” ratownicy współdziałali. Udało się. - Później jeszcze musieli stoczyć z walkę z niedoszłym samobójcom, aby się uspokoił. Tu z pomocą przyszedł im asp. Łukasz Wawrzyniak. Pomógł obezwładnić mężczyznę – kończy mł. asp. Edyta Kwietniewska. 38-latek trafił do szpitala w Poznaniu. Podczas transportu towarzyszył mu dzielnicowy, ponieważ cały czas był agresywny.
Źródło: Foto. sroda-wielkopolska.policja.gov.pl
2018-06-13 16:30 127

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.