Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018”

Narodowy Bank Polski chcąc upamiętnić jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości, organizuje 15 sierpnia 2018 roku we wszystkich miastach wojewódzkich pikniki rodzinne pod hasłem „My Polacy 1918-2018”. W Poznaniu wydarzenie współorganizowane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki rozpocznie się o godzinie 17:00 na Placu Wolności. Swoje działania zaprezentują miedzy innymi: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe i Poczta Polska.

Obok wymienionych wyżej instytucji nie zabraknie stanowiska Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu. Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej serdecznie zaprasza do sprawdzenia swojej wiedzy w quizie na temat odzyskania niepodległości i walk o granice, za udział w którym przewidziano atrakcyjne nagrody. Można też będzie zagrać w kultowe gry planszowe, m.in. wielkoformatową „303”, jak również zapoznać się z ofertą edukacyjną. Dla zainteresowanych rozszerzeniem zbiorów swoich bibliotek domowych prowadzona będzie sprzedaż publikacji i gier.

Podczas trwania pikniku odbywać się będą warsztaty edukacyjne, pokazy grup rekonstrukcyjnych, gry i zabawy dla dzieci oraz występy poznańskich artystów, a także prezentacja monet kolekcjonerskich o tematyce niepodległościowej emitowanych w 2018 roku. Kulminacyjnym punktem będzie realizowany przez Narodowy Bank Polski spektakl „Wolność we krwi”, który rozpocznie się o godz. 21:00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Dzięki bezpośredniej transmisji na telebim za pośrednictwem partnera medialnego TVP 1 uczestnicy pikniku we wszystkich miastach będą mogli obejrzeć przedstawienie.

 
Źródło: Materiały prasowe
2018-08-10 11:16 124

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.