Poniedziałek, 22 Października 2018 - Halki, Filipa, Salomei

Plac budowy w parku

Coraz większa część Parku Radolińskich przekształca się w tymczasowy plac budowy. Kończy się remont elewacji i tarasu Pałacu Radolińskich. Trwają prace przy dużym stawie. Rozpoczęto wyburzanie zabudowań gospodarczych, w miejscu gdzie stanie restauracja, a w tym tygodniu zacznie się przebudowa drogi od ul. Kasztanowej do ul. Św. Ducha.

Przy Pałacu Radolińskich pozostały do zrobienia prace wykończeniowe przy tarasie i uporządkowanie otoczenia. Z dużego stawu wybrano i wywieziono osad denny. Teraz przyszedł czas na umacnianie brzegów oraz czyszczenie małego stawu i koryta Lipinki od mostu przy ul. św. Ducha do mostu przy ul. Kasztanowej. W związku z pracami przy stawie jeszcze przez kilka tygodni będzie odgrodzone wejście do parku od ul. Stawnej i ul. Zamkowej.

Rozpoczęła się przebudowa drogi wiodącej od ul. Kasztanowej przez park do ul. św. Ducha. Prace zaczęły się na wysokości pałacu i będą prowadzone w kierunku ul. Kasztanowej. - Dojście z tej strony nie jest zamknięte. Piesi mogą poruszać się poboczami. Proszę jednak o zachowanie większej ostrożności i podporządkowywanie się instrukcjom osób prowadzących tam roboty – apeluje Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina. Dojścia do Pałacu Radolińskich i znajdujących się tam instytucji (szkoły muzycznej, biblioteki) będą więc możliwe od ul. Kasztanowej, drogą od strony ul. Poznańskiej przy Skarbczyku i alejami parkowymi od strony ul. Parkowej. Kiedy zostanie wybudowany odcinek drogi od strony ul. Kasztanowej do pałacu, prace zostaną przekierowane w drugą stronę - w kierunku ul. św. Ducha. Równolegle Zakład Usług Komunalnych przebudowuje i rozbudowuje parkowe oświetlenie, a Jarocińska Agencja Rozwoju rozwija sieć monitoringu.

W ubiegłym tygodniu firma Birex, która stała się dzierżawcą Domu Ogrodnika i sąsiadujących z nim budynków gospodarczych, rozpoczęła prace rozbiórkowe. Zburzona została już część zabudowań. - Na ich miejscu powstanie restauracja. Wyburzenia były konieczne ze względu na bardzo zły stan konstrukcji obiektu.   Najstarszy budynek z drewnianą zewnętrzną klatką schodową zostanie odtworzony – mówi Robert Kaźmierczak. Jesienią zacznie się też remont Domu Ogrodnika wraz z adaptacją jego wnętrz na potrzeby małego hotelu. Przypomnimy, że firma Birex wydzierżawiła ten teren na 30 lat. Doszło do tego w przetargu.
Źródło: Foto. jarocin.pl
2018-09-10 11:43 48

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.