Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

PLESZEW

Medalowy początek roku 0

Medalowy początek roku 2017-01-31 14:42

Cztery medale z Otwartych Mistrzostw Wielkopolski Karate WKF przywieźli zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate. Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Grzelak. Srebra wywalczyli Weronika Andrzejewska i Dominik Tarnowski. Z brązowym medalem na szyi do Pleszewa wrócił Szymon Kowal.

PLESZEW Więcej
Okradł własną siostrę 0

Okradł własną siostrę 2017-01-30 12:40

29-letni mężczyzna pod nieobecność domowników, wyniósł z mieszkania biżuterię wartą 3 tys. zł. Skradzione złoto, należące do jego siostry, sprzedał w lombardzie. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

PLESZEW Więcej
Jörg Bensberg nagrodzony 0

Jörg Bensberg nagrodzony 2017-01-18 15:14

Jörg Bensberg, landrat Ammerlandu otrzymał Nagrodę Honorową Powiatu Pleszewskiego im. Artura Szenica za zasługi w umacnianiu partnerstwa obu powiatów. Laureat statuetkę odebrał z rąk Macieja Wasielewskiego, starosty Powiatu Pleszewskiego i Mirosława Kuberki, przewodniczącego rady powiatu w Pleszewie podczas XXX Akademii Noworocznej Powiatu Ammerland w Westerstede.

PLESZEW Więcej
Kolizyjny poniedziałek 0

Kolizyjny poniedziałek 2017-01-17 13:13

Nieostrożne cofanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu były powodami aż pięciu kolizji, do których doszło w miniony poniedziałek na terenie Powiatu Pleszewskiego. Wszyscy ich sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Do doprowadzenia do pięciu stłuczek kierowcy potrzebowali tylko sześciu godzin. Nikomu z ich uczestników nic się nie stało.

PLESZEW Więcej
Zebrali prawie 60 tys. dla WOŚP [DUŻO ZDJĘĆ] 0

Zebrali prawie 60 tys. dla WOŚP [DUŻO ZDJĘĆ] 2017-01-16 13:48

46,5 tys. zł do puszek zebrali pleszewscy wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 10,5 tys. zł pochodzi zaś z licytacji gadżetów, która odbyła się w kinie Hel. Grając dla WOŚP w Pleszewie także pływano, biegano i świetnie się bawiono przez cały dzień.

PLESZEW Więcej
Więcej dziewczynek niż chłopców 0

Więcej dziewczynek niż chłopców 2017-01-12 13:56

W ciągu ubiegłego roku w Mieście i Gminie Pleszew ubyło 244 mieszkańców. Jednak – po raz pierwszy od kilku lat – nie było spadku urodzeń nowych pleszewian. Co więcej – wreszcie na świat przyszło więcej dziewczynek.

PLESZEW Więcej
Hiszpański koncert 0

Hiszpański koncert 2017-01-11 12:01

Słoneczna Hiszpania była motywem przewodnim tegorocznego Koncertu Noworocznego, który odbył się 7 stycznia w Hali Sportowej przy ZSP nr 3. Symfonicznym widowiskiem Pleszew już po raz ósmy zainaugurował rok kulturalny.

PLESZEW Więcej
Wypadkowe popołudnie 0

Wypadkowe popołudnie 2017-01-10 14:50

Tylko wczoraj na drogach Powiatu Pleszewskiego doszło do aż trzech wypadków. Bilans poszkodowanych jest znacznie lepszy, ponieważ ucierpiała w nich tylko jedna osoba.

PLESZEW Więcej
Dyskutowali o rewitalizacji 0

Dyskutowali o rewitalizacji 2017-01-09 10:36

- Jak przygotować program rewitalizacji? Jakie są dobre praktyki w tym procesie i czy warto włączyć w ten proces mieszkańców? - na te pytania odpowiadali specjaliści podczas konferencji wprowadzającej do projektu „Rewitalizacja Miasta Pleszewa”. Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie realizuje go ze środków unijnych.

PLESZEW Więcej
Pożyczą ci na wymianę pieca! 0

Pożyczą ci na wymianę pieca! 2017-01-05 13:38

Mieszkańcy Miasta i Gminy Pleszew będą mogli skorzystać z korzystnych pożyczek na termomodernizację budynków mieszkalnych, wymianę pieca c.o. lub inwestycje z zakresu odnawialnych źródeł energii. Szczegóły przedstawi specjalista Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na spotkaniu zorganizowanym przez pleszewski samorząd. Odbędzie się ono 13 stycznia o 15.30 w kinie HEL w Pleszewie.

PLESZEW Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma