Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Pobicie za papierosa

Do 5 lat pozbawienia wolności przewiduje kodeks karny za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Taki właśnie zarzut usłyszał 22-letni mieszkaniec Jarocina, który w majowy weekend pobił mężczyznę. – Zrobił to, bo ofiara nie dała mu papierosa – ujawnia mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Pobity i zakrwawiony mężczyzna leżał na ulicy. – Policjanci ustali, że poszkodowany to 27-letni mieszkaniec gminy Jarocin, który w niejasnych okolicznościach został uderzony, przez nieznaną mu osobę, w głowę – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Pobity miał poważne obrażenia głowy. Został przetransportowany do szpitala.

Policjanci zajęli się ustaleniem przebiegu zdarzenia oraz ewentualnego ustalenia jego sprawcy. Pomógł im monitoring miejski, który utrwalił zajście. – Widać na nim, że – kilkanaście minut przed przyjęciem zgłoszenia przez dyżurnego policjanta – do siedzącego na schodach jednego z lokali w centrum Jarocina 27-latka podszedł nieznany mężczyzna. Kilka sekund później z impetem uderzył pokrzywdzonego pięścią w głowę i odszedł – ujawnia mł. asp. Agnieszka Zaworska. Śledczy rozpoczęli poszukiwania agresora.

Pomimo iż napastnik miał na głowie kaptur i niemal niewidoczną twarz, kryminalni wytypowali osobę podejrzewaną o dokonanie przestępstwa. Dzień później zauważyli młodego mężczyznę wchodzącego do sklepu monopolowego. - Śledczy weszli za nim  i gdy ten skończył robić zakupy, założyli mu kajdanki na ręce – informuje oficer prasowy KPP w Jarocinie. Zatrzymany to 22-latek. - Nie krył zdziwienia takim obrotem sytuacji – dodaje mł. asp. Agnieszka Zaworska. Chłopak trafił do policyjnych pomieszczeń dla zatrzymanych.

Jeszcze tego samego dnia mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia czynności ciała. - Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Motywem miała być niegrzeczna odpowiedź pokrzywdzonego na prośbę o poczęstowanie papierosem – mówi oficer prasowy KPP w Jarocinie. 22-latkowi grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji Prokurator Rejonowy w Jarocinie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Do opisywanego zdarzenia doszło w minioną sobotę przed 1:00 w centrum Jarocina.
Źródło: Foto. jarocin.policja.gov.pl
2018-05-10 14:22 216

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.