Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

Poddasze w ogniu

Przy ul. Kaliskiej 2 w Stawiszynie wybuch pożar. Płonęło poddasze wielorodzinnego budynku. Do szpitala trafił jeden z dekarzy pracujących na dachu w momencie pojawienia się ognia.

- Po dojeździe na miejsce zastano wydobywający się ogień z okna na strychu oraz dym z poddasza budynku wielorodzinnego – informuje asp. Szymon Zieliński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Strażacy rozpoczęli walkę z rozprzestrzeniającym się pożarem.

Jeden z dekarzy, wcześniej pracujących na dachu budynku, zaczął uskarżać się na duszności. - Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy. Został przekazany przybyłym na miejsce ratownikom medycznym – podaje asp. Szymon Zieliński. Po przebadaniu trafił do szpitala.

- Po stłumieniu ognia, podjęto decyzje o przecince części dach za pomocą piły ratowniczej z podnośnika w celu skuteczniejszego zlokalizowania ognia. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki części dachu – dodaje asp. Szymon Zieliński. Po usunięciu spalonych elementów, cały budynek sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Nie stwierdzono zagrożenia. Spalony dach zabezpieczono za pomocą plandek.

W działaniach trwających około 6 godzin brało udział w sumie 9 zastępów i 34 strażaków.
Źródło: foto. psp.wlkp.pl/KM PSP w Kaliszu, OSP Blizanów, OSP Stawiszyn
2018-05-16 10:32 223

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.