Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Policjanci szybsi od poszkodowanego

Nie chciało mu się iść pieszo. Wsiadł na rower zaparkowany pod sklepem i odjechał. A, że to nie jego jednoślad, 40-latek nieszczególnie się przejął. Kara spotkała go szybciej niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Policja złapała złodzieja zanim właściciel roweru zgłosił kradzież.
Nie budzik a jarocińscy śledczy zrobili pobudkę 40-letniemu mieszkańcowi gminy Jarocin, który kilka godzin wcześniej ukradł rower spod jednego z marketów w Jarocinie. Mężczyzna planował sprzedać jednoślad, ale policjanci byli szybsi. Zatrzymany trafił do aresztu, a rower wrócił do właściciela, który nie zdążył jeszcze złożyć zawiadomienia.

- O kradzieży jednośladu policjanci dowiedzieli się z jednego z portali społecznościowych. Właściciel roweru umieścił informacje o zdarzeniu na swoim profilu wraz ze zdjęciem skradzionego roweru. Gdy informacja dotarła do kryminalnych, ci natychmiast zaczęli szukać sprawcy – sprawność działania jarocińskich policjantów tłumaczy mł. asp. Agnieszka Zaworska. Ustalenie personaliów złodzieja nie było wcale trudne. - Podczas przeglądania zapisu z monitoringu miejskiego funkcjonariusze zauważyli na jednej z kamer mężczyznę prowadzącego rower identyczny jak ten skradziony. Ustalenie tożsamości owej osoby było już tylko kwestia minut. Śledczy, jako podejrzanego o kradzież, wytypowali 40-latka z gminy Jarocin – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Po kilku godzinach funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania 40-latka.

Ten miał nie ukrywać zdziwienia na ich widok. Nie zaprzeczał też, że dokonał kradzieży i że rower ma nadal u siebie. – Mężczyzna tłumaczył, że zabrał go bo nie chciało mu się iść pieszo do domu. Rano miał zamiar rower sprzedać – informuje mł. asp. Agnieszka Zaworska.  W tym samym dniu sprawca, tym razem pieszo, trafił do policyjnej izby zatrzymań. Odzyskany przez śledczych jednoślad wrócił do swojego właściciela. Sprawca usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: foto. policja.jarocin.pl
2018-01-08 16:29 221

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.