Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Półmilionowy klient basenu

Tego się szef Pleszewskiego Stowarzyszenia Tenisowego na pewno nie spodziewał. W środowe popołudnie został półmilionowym klientem Parku Wodnego „Planty”.

Marek Szymoniak – prezes Pleszewskiego Stowarzyszenia Tenisowego odwiedza pleszewski aquapark regularnie. Zdziwił się jednak, gdy przyszedł zażywać wodnych atrakcji w środowe popołudnie 11 maja. Dokładnie o godz. 16,23 został półmilionowym klientem Parku Wodnego „Planty”. W prezencie od szefa Spółki Sport Pleszew Bartosza Oleksego otrzymał karnet na basen oraz zestaw upominków do Strefy SPA.

To nie koniec dobrych wiadomości z basenu. Spółka Sport otrzymała dodatkowe unijne środki unijne z WRPO 2007-2013. Z tego programu cztery lata temu spółka pozyskała dotację w wysokości ponad 8 mln zł na budowę basenu. Teraz dostała dodatkowy milion zł. Okazuje się zatem, że samorząd Miasta i Gminy Pleszew z własnego budżetu wydał jedynie 6,8 mln zł. Przypomnijmy, że całość kosztowała niemal 22 mln. Środki pozyskano nie tylko z UE, ale także z Ministerstwa Sportu i Turystyki (2 mln) oraz ze zwrotu podatku VAT 4,5 mln zł).
Źródło: pleszew.pl
2016-05-13 15:56 730

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.