Środa, 21 Listopada 2018 - Alberta, Janusza, Konrada

Pościg za pijanym kierowcą

20-letni mieszkaniec gminy Pleszew odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Ponadto za nie stosowanie się do zakazu kierowania pojazdami, orzeczonego przez sąd. Policyjny pościg za pijanym kierowcą ulicami Plesewa i okolicznych gmin trwał kilkanaście minut w nocy.

Przed godz. 2.00 na ul. Rynek w Pleszewie policjanci zauważyli Peugeota. Jak wynikało z wcześniejszego zgłoszenia, jechał nim pijany kierowca. - Funkcjonariusze podali sygnał do zatrzymania. Kierowca nie zareagował. Gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę – relacjonuje mł. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie. Policjanci podjęli pościg, który był prowadzony ulicami miasta. Przeniósł się także na teren gmin Pleszew i Gołuchów.

W Kuczkowie na ul. Południowej policjanci wystawili posterunek blokadowy. - Kierowca wyszedł z auta i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany. Okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Pleszew. Mężczyzna miał 2,7 promila alkoholu w organizmie – mówi mł. asp. Monika Kołaska. Mężczyzna został doprowadzony do pleszewskiej komendy.

Po wytrzeźwieniu 20-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie stosowania się do zakazu kierowania pojazdami, orzeczonego przez sąd oraz nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Źródło: foto. pleszew.policja.gov.pl
2018-05-16 11:53 221

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.