Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

POZNAŃ

Jak zwiększyć produktywność w Ministerstwie Finansów? 0

Jak zwiększyć produktywność w Ministerstwie Finansów? 2018-11-08 12:03

W Poznaniu znają już odpowiedź na to pytanie. Planowanie budżetu to jedno z ważniejszych zadań organów administracji rządowej i samorządowej, które wymaga nie tylko ogromu pracy, ale również wymiany informacji między różnorodnymi rozwiązaniami technologicznymi. Kłopot pojawia się, gdy różne placówki muszą współpracować, ale nie mają wspólnej platformy, która pomoże im się skomunikować. To trochę jak mozolna próba porozumienia się w kilku zupełnie różnych językach – dlatego rozwiązanie tej sytuacji możemy metaforycznie nazwać… czymś na kształt wymyślenia języka esperanto. Tyle że w IT.

POZNAŃ Więcej
Taksówka z promilami 0

Taksówka z promilami 2018-10-25 14:57

Blisko dwa promile alkoholu we krwi miał 38-latek w momencie, gdy jego przejazd wężykiem przez miasto udaremnili policjanci. Nie dość, że w takim stanie siedział za kierownicą samochodu, to jeszcze nie byle jakiego. Prowadził taksówkę i wiózł pasażera.

POZNAŃ Więcej
Casting dla stylistów  w Poznaniu 0

Casting dla stylistów w Poznaniu 2018-10-23 12:44

Co w modzie kręci Poznaniaków? W dniach 27-28 października w Avenidzie odbędzie się pierwszy w Poznaniu casting dla stylistów i entuzjastów mody „Stylowo nakręceni”. Wydarzenie poprowadzi Olivier Janiak, a najmodniejsze kreacje ocenią Maffashion i Grzegorz Bloch. O oprawę muzyczną zadba słynny zespół Steve Nash & Turntable Orchestra. Kto zostanie najlepszym stylistą w regionie?

POZNAŃ Więcej
Darmowe porady wybitnego reumatologa 0

Darmowe porady wybitnego reumatologa 2018-10-22 14:53

27 października 2018 roku o godzinie 12.00 w Centrum Biologii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu odbędzie się bezpłatne spotkanie poświęcone spondyloartropatiom zapalnym, do których należą: łuszczycowe zapalenie stawów oraz zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Organizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu spotkanie poprowadzi profesor nadzwyczajny dr hab. n. med. Piotr Leszczyński z Katedry Reumatologii i Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego. To dobry moment, aby obalić mity na temat chorób reumatycznych i uzyskać wiedzę na temat spondyloartropatii zapalnych i ich leczenia bezpośrednio od uznanego autorytetu medycznego. Wczesne rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia może znacząco poprawić komfort życia pacjenta. Lekarze oraz organizacje pacjenckie od lat apelują: nie bagatelizujcie objawów, to może być choroba reumatyczna.

POZNAŃ Więcej
Polacy przejechali ponad 75 milionów kilometrów na rowerach! 0

Polacy przejechali ponad 75 milionów kilometrów na rowerach! 2018-10-02 16:03

Gdańsk to najbardziej rowerowe miasto w Polsce. Tuż za nim plasują się Wałcz, Pabianice, Warszawa i Poznań. Takie są wyniki zakończonej właśnie kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologię” organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet. 75 milionów kilometrów na rowerach to rekordowy wynik! Uczestnicy kampanii przejechali większy dystans, niż łącznie przez ostatnie 5 lat.

POZNAŃ WIELKOPOLSKA Więcej
Poznańska młodzież może zacząć działać społecznie! 0

Poznańska młodzież może zacząć działać społecznie! 2018-09-19 11:55

„Zwolnieni z Teorii” to największa olimpiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, w której co roku 13 tysięcy uczniów realizuje własne projekty społeczne. We wrześniu grupa 60 ambasadorów olimpiady wyruszyła w szkolną trasę po całej Polsce, aby podczas 4 tysięcy spotkań dotrzeć do 100 tysięcy uczniów. W czwartek i piątek 20-21 września odwiedzą Poznań. Spotkają się z uczniami w 10 szkołach, a w piątek po zajęciach o 17.00 w Cafe Misja CK Fara przy ul. Gołębiej 1. Będą prezentować, dlaczego warto robić projekty społeczne, i jak dzięki nim można pozytywnie zmieniać swoje otoczenie, a przy okazji zdobyć pierwsze, bardzo istotne dla pracodawców doświadczenie zawodowe.

POZNAŃ Więcej
„Ballada o Wołyniu” w wykonaniu Teatru Nie Teraz  0

„Ballada o Wołyniu” w wykonaniu Teatru Nie Teraz 2018-09-05 13:48

19 września o 12:00 w Sali Koncertowej Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza (ul. Solna 12) aktorzy tarnowskiego Teatru Nie Teraz zaprezentują „Balladę o Wołyniu” w reżyserii Tomasza A. Żaka.

POZNAŃ Więcej
Język przyszłości 0

Język przyszłości 2018-08-27 11:22

Choć język angielski, niemiecki, a coraz częściej również język chiński, stają się powoli must have w naszych CV, to tak naprawdę istnieją zupełnie inne języki, których znajomość może zapewnić nam karierę zawodową w najbardziej intratnych branżach. To języki programowania Java i Javascript.

POZNAŃ Więcej
Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018” 0

Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018” 2018-08-10 11:16

Narodowy Bank Polski chcąc upamiętnić jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości, organizuje 15 sierpnia 2018 roku we wszystkich miastach wojewódzkich pikniki rodzinne pod hasłem „My Polacy 1918-2018”. W Poznaniu wydarzenie współorganizowane przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki rozpocznie się o godzinie 17:00 na Placu Wolności. Swoje działania zaprezentują miedzy innymi: Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe i Poczta Polska.

POZNAŃ Więcej
Rowerowy Rajd Gwiaździsty Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego 0

Rowerowy Rajd Gwiaździsty Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego 2018-08-07 12:09

Nawiązując do setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu organizuje Rowerowy Rajd Gwiaździsty „Ścieżkami historii. Śladami Powstania Wielkopolskiego”. Każdy uczestnik otrzyma publikację dotyczącą Powstania Wielkopolskiego!

POZNAŃ WIELKOPOLSKA Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski