Sobota, 15 Grudnia 2018 - Niny, Celiny, Waleriana

POZNAŃ

Szkoły po reformie 0

Szkoły po reformie 2017-02-28 15:00

Radni przyjęli uchwały rozstrzygające przyszłość gimnazjów oraz ustalające przebieg nowych obwodów poznańskich szkół. To efekt wprowadzania w życie krajowej reformy oświaty, od września likwidującej gimnazja i wprowadzającej ośmioklasową szkołę podstawową.

POZNAŃ Więcej
Zespół ds. Wolnych Torów rozpoczął pracę 0

Zespół ds. Wolnych Torów rozpoczął pracę 2017-02-27 14:57

Na Wolnych Torach powstanie wielofunkcyjna dzielnica z nowoczesnym osiedlem mieszkaniowym, biurowcami oraz terenami do wypoczynku i rekreacji. Działania związane z zagospodarowaniem tego terenu koordynuje Zespół ds. terenu Wolnych Torów, który właśnie rozpoczął pracę.

POZNAŃ Więcej
Bezpłatne szkolenie przeciwko HPV 0

Bezpłatne szkolenie przeciwko HPV 2017-02-23 10:15

Poznań kontynuuje akcję bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko wirusowi HPV. W latach 2016 - 2018 z programu będzie mogła skorzystać młodzież w wieku 13 lat, zamieszkała na stałe lub czasowo w Poznaniu, której przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny rozlicza się z podatku dochodowego od osób fizycznych w urzędzie skarbowym na terenie miasta.

POZNAŃ Więcej
W czasie smogu wszyscy jeżdżą za darmo 0

W czasie smogu wszyscy jeżdżą za darmo 2017-02-22 14:10

Radni zdecydowali, że w dni kiedy zostaną przekroczone normy zanieczyszczenia powietrza, wszyscy będą mogli za darmo jeździć komunikacją zbiorową w strefie A. W ciągu roku przypadają zwykle dwa lub trzy takie dni.

POZNAŃ Więcej
Umowa na Gammy podpisane 0

Umowa na Gammy podpisane 2017-02-21 13:35

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne podpisało umowę z firmą Modertrans na dostawę 50 nowych tramwajów. Pierwsze supernowoczesne i komfortowe Moderusy Gamma wyjadę na poznańskie tory latem przyszłego roku.

POZNAŃ Więcej
Pomysłodawca 0

Pomysłodawca "metody na wnuczka" poszukiwany 2017-02-20 10:50

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym podejrzanego Arkadiusza Łakatosza, pseudonim "Hoss". Na podstawie tego dokumentu 49-letni mężczyzna, w ostatnim czasie przebywający na terenie Poznania, jest poszukiwany przez Policję w całym kraju. "Hoss" uznawany jest za pomysłodawcę okradania starszych ludzi metodą "na wnuczka" na łączną kwotę ponad 1,4 mln zł.

POZNAŃ WIELKOPOLSKA Więcej
Pożar w bloku 0

Pożar w bloku 2017-02-15 10:23

W jednym z bloków na osiedlu Zwycięstwa w Poznaniu wybuchł pożar. Ogień pojawił się w pomieszczeniu magazynowym zlokalizowanym na dziewiątym piętrze.

POZNAŃ Więcej
Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich 0

Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich 2017-02-14 15:50

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę, który odpowie za uprawę konopi indyjskich. - Plantacja, zlokalizowana na terenie powiatu poznańskiego, jednorazowo mogła dostarczyć prawie 3,5 kg narkotyków o czarnorynkowej wartości sięgającej 100 tys. zł – informuje podinsp. Iwona Liszczyńska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

POZNAŃ Więcej
Co z poznańską oświatą? 0

Co z poznańską oświatą? 2017-02-14 13:29

Urzędnicy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania opracowali propozycję nowej sieci szkół. W miejsce likwidowanych, zgodnie z pomysłem rządu, gimnazjów powstanie osiem nowych szkół podstawowych.

POZNAŃ Więcej
Miliony z unii na poznańską kulturę 0

Miliony z unii na poznańską kulturę 2017-02-13 14:44

Dwie poznańskie instytucje kultury - Biblioteka Raczyńskich i Centrum Kultury Zamek - otrzymają łącznie ponad 28,5 mln zł dofinansowania ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 na projekty zgłoszone w drugim naborze do konkursu w ramach priorytetu "Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury". Dzięki tym pieniądzom zmodernizowane zostaną przestrzenie, w których realizowane będą nowe, ciekawe projekty kulturalne, mieszkańcy zyskają też lepszy dostęp do unikatowych poznańskich zbiorów bibliotecznych.

POZNAŃ Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma