Wtorek, 11 Grudnia 2018 - Damazego, Waldemara, Daniela

POZNAŃ

Oskarowa Muza 0

Oskarowa Muza 2016-02-25 09:32

Już wkrótce ceremonia rozdania Oscarów. O ile o filmach nominowanych w najważniejszych kategoriach wiemy niemal wszystko, o tyle w krótkim metrażu i animacji orientujemy się z reguły mniej. W nadrobieniu tych braków jeszcze przed nocą oskarową pomoże nam Kino Muza, które pokaże krótkometrażowe filmy animowane, walczące w tym roku o to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w świecie filmowym. Początek pokazu w czwartek (25 lutego) o godz. 19.

POZNAŃ Więcej
Od marca zmiany w rozkładzie  jazdy autobusów 0

Od marca zmiany w rozkładzie jazdy autobusów 2016-02-24 13:21

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że od 1 marca - zgodnie z oczekiwaniem pasażerów - wprowadzone zostaną zmiany w układzie linii oraz rozkładach jazdy na obszarze Ogrodów, Woli, Smochowic, Krzyżownik, Kiekrza i gminy Rokietnica.

POZNAŃ Więcej
Wiemy co dalej z Łejery 0

Wiemy co dalej z Łejery 2016-02-23 16:39

Poznaliśmy przyszłość poznańskiej szkoły Łejery. Radni miejscy podjęli decyzję, dzięki której placówka będzie wnioskowała do Ministerstwa Edukacji Narodowej o status szkoły eksperymentalnej prowadzonej przez Miasto Poznań. Jest też plan B. W nim szkoła trafi w ręce fundacji „U Łejerów”.

POZNAŃ Więcej
Kaczyński zastąpi Roosevelta? 0

Kaczyński zastąpi Roosevelta? 2016-02-22 14:18

Dni ul. Roosevelta w Poznaniu są policzone? Do Zarządu Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ wpłynął wniosek, aby odcinek od ronda Kaponiera do Mostu Dworcowego, zmienił swoją nazwę na ul. Lecha Kaczyńskiego. - Pod petycją sprzeciwu już podpisało się ponad 1 300 osób, a liczba ta stale rośnie – informuje Daria Pertek z biura prasowego Urzędu Miasta Poznania.

POZNAŃ Więcej
100 stojaków rowerowych  0

100 stojaków rowerowych 2016-02-16 14:23

Ci, którzy narzekali, że w Poznaniu trudno zaparkować jednośladem, będą mieli do wyboru prawie sto nowych miejsc, na których można zostawić rower - to kolejna inwestycja Zarządu Transportu Miejskiego. Nowe parkingi rowerowe znajdują się w pobliżu dworca Junikowo, przy dworcu autobusowym na Starołęce oraz pętlach na Garbarach i Piątkowskiej.

POZNAŃ Więcej
304 nowe mieszkania 0

304 nowe mieszkania 2016-02-09 15:33

Rusza budowa bloków komunalnych. Staną one przy ul. Opolskiej. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych planuje wznieść 10 bloków z 304 mieszkaniami.

POZNAŃ Więcej
Zmiany na PeSTce 0

Zmiany na PeSTce 2016-02-08 13:39

Znów szykują się utrudnienia w ruchu tramwajowym. W cierpliwość będą się musiały uzbroić osoby korzystające z PeSTki. Nie zaszkodzi też spojrzenie w rozkład jazdy. Zmiany zaczną obowiązywać od połowy lutego i obowiązywać do połowy maja.

POZNAŃ Więcej
Lokomotywa w ogniu 0

Lokomotywa w ogniu 2016-02-03 13:00

Iskry, dym i zapach rozgrzanego do białości metalu. Tak najprościej można opisać to, co dzieje się wewnątrz i wokół Ty-51 183. Lokomotywa, która stanąć ma przy Bułgarskiej poddawana jest pracom związanym z wymianą i uzupełnieniem ubytków zewnętrznej konstrukcji. To najważniejszy i najbardziej czasochłonny etap renowacji parowozu.

POZNAŃ WIELKOPOLSKA Więcej
Capgemini się otwiera i zaprasza na TechTalk 0

Capgemini się otwiera i zaprasza na TechTalk 2016-01-27 12:38

Jutro o 17.00 w Business Garden firma Capgemini organizuje Dzień Otwarty z wykładem na temat Internet of Things (TechTalk) oraz możliwością obejrzenia biura i poznania kilku wybranych projektów. Na uczestników będzie również czekał poczęstunek. Wydarzenie jest skierowane do specjalistów IT i osób zainteresowanych pracą w branży informatycznej.

POZNAŃ Więcej
Zmiany w kierownictwie policji 0

Zmiany w kierownictwie policji 2016-01-20 14:06

Mł. insp. Wojciech Kawa, I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu odszedł na emeryturę. Jego miejsce zajął mł. insp. Maciej Nestoruk, dotychczasowy zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. Zastępcą zaś został mł. insp. Rafał Pawłowski.

POZNAŃ Więcej

Najnowsze komentarze

Niespodziewane decyzje mieszkańców
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Zmiana organizacji ruchu w centrum Jarocina
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Nowe możliwości producenta cukru Diamant
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
„Trójka na głowie” dla młodych widzów
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma
Taksówka z promilami
Наши мастера отремонт...
~BrianPorma