Poniedziałek, 10 Grudnia 2018 - Julii, Danieli, Bogdana

Pussy Riot na głównej scenie festiwalu

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Pussy Riot. Najpopularniejszy i zarazem najbardziej kontrowersyjny rosyjski zespół zaprezentuje się na głównej scenie Jarocin Festiwal 2018 już w lipcu.

Pussy Riot to sławna na całym świecie protest-grupa. Jej członkinie znane są z kontrowersyjnych i prowokacyjnych happeningów, komentując w ten sposób wydarzenia nie tylko w Rosji, ale także na świecie. Za swoje działania zostały skazane przez rosyjski sąd na dwa lata więzienia w kolonii karnej.

Grupa jest obecnie w trakcie światowego tournée. Po świetnie przyjętych koncertach w Australii udaje się na trasę po USA. Ich występy to połączenie koncertu, teatru i performansu, a wszystko w rytmie intensywnej punkrockowej muzyki. Program audiowizualnego show oparty jest na książce Marii Alochiny „Riot Days”. - Koncert nieprzypadkowo ogłaszamy 8 marca w Dzień Kobiet, chcąc tym samym podkreślić i przypomnieć, że rok 2018 został ogłoszony Rokiem Praw Kobiet – informują organizatorzy Jarocin Festiwal 2018.

O co walczą? O wolność słowa. O równouprawnienie. Przeciwko seksizmowi. Przeciwko wszelkim dyskryminacjom. Zabierają głos w sprawach politycznych, otwarcie krytykując Władimira Putina, teraz także Donalda Trumpa. Nie boją się wykrzyczeć „Bogurodzico, przegoń Putina”, czy wystąpić w Stanach Zjednoczonych wykonując utwór „Make America Great Again”. Bez wątpienia Pussy Riot to najbardziej aktualna odsłona punk rocka w muzyce i życiowej filozofii.

Jarocin Festiwal 2018 odbędzie się w dniach 13-15 lipca. Dotąd ogłoszeni Artyści: Wojtek Mazolewski, John Lydon, Public Image Ltd, Kortez, Hańba!, BISZ & B.O.K, Pablopavo i Ludziki. Karnety na imprezę można kupić na platformie biletomat.pl. Dziś trzydniowa wejściówka kosztuje 179 zł. Za karnet z możliwością obejrzenia koncertu Korteza należy zapłacić 199 zł. Ich cena jeszcze wzrośnie. Sprzedaż biletów na poszczególne dni uruchomiona zostanie dopiero na miesiąc przed festiwalem, po ogłoszeniu całego programu z podziałem na dni. Bilety 1-dniowe będą w cenie 149 zł. Dzieci i młodzież do lat 12 (urodzone po 31 grudnia 2005 roku) mają na imprezę wstęp bezpłatny. Podstawą weryfikacji wieku jest dowolny dokument tożsamości (np. legitymacja szkolna).
Źródło: Foto. Materiały Prasowe
2018-03-08 12:25 136

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie nie widoczny.