Środa, 23 Maja 2018 - Iwony, Dezyderego, Kryspina

RAPORT

96 rodzin z własnym miejscem na ziemi 0

96 rodzin z własnym miejscem na ziemi 2018-05-18 15:07

Pierwsze lokale w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus oddano w Gminie Jarocin. 96 mieszkań wybudowanych w Siedleminie znalazło swoich nabywców. Zgodnie przyznają oni, że właśnie spełnia się marzenie ich życia o własnym miejscu na ziemi. Marzenie, na którego realizację nigdy nie mogliby sobie pozwolić, gdyby nie Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Bank Gospodarstwa Krajowego.

RAPORT Więcej
Każde pokolenie ma własny głos 0

Każde pokolenie ma własny głos 2018-05-18 13:27

Kiedyś ludzkość potrzebowała setek lat aby wyznaczać nowe epoki. Obecnie wystarczy jedno pokolenie. Te zaś zmieniają się wraz z szybko rosnącym rozwojem cywilizacyjnym i postępem technologicznym. Dziś socjologowie w polskim społeczeństwie wyróżniają pięć typów. Są to: pokolenie międzywojnia, BB, X, Y i Z. Różni je wszystko. Od wieku zaczynając, przez posługiwanie się mediami i nowymi technologiami, a na podejściu do pracy i ogólnie życia skończywszy.

RAPORT Więcej
Ukraiński rynek pracy w Polsce  0

Ukraiński rynek pracy w Polsce 2018-04-27 12:14

Polska prowadzi otwartą i przyjazną politykę dotycząca zatrudniania obywateli Ukrainy. Polskie konsulaty na Ukrainie w latach 2014-2016 wydały ponad 3 mln wiz, w tym 1,3 mln wiz pracowniczych. Od 1 stycznia 2018 roku wprowadzono nowe przepisy w zakresie zatrudniania cudzoziemców. Dzięki nim Ukraińcy, w jeszcze prostszy niż dotychczas sposób, mogą dostać pracę w Polsce. To pomaga krajowemu rynkowi, na którym brakuje pracowników, ale także pozwalana na nadużycia.

RAPORT Więcej
Niedzielne zakupy odchodzą do lamusa 0

Niedzielne zakupy odchodzą do lamusa 2018-03-23 14:27

Zakaz handlu w niedzielę stał się faktem. Za nami pierwszy weekend, w którym zakupy w supermarketach i sklepach znajdujących się w galeriach mogliśmy zrobić tylko w sobotę. Przed nami jeszcze 22 takie niedziele. Zakaz handlu nie obejmuje internetu.

RAPORT Więcej
Jaskra – cichy zabójca wzroku 0

Jaskra – cichy zabójca wzroku 2018-03-09 13:10

8.000.000 ludzi na świecie całkowicie straciło wzrok z powodu późnego wykrycia jaskry. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest ona w dzisiejszych czasach jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty. Jaskra przez WHO został zaliczony nawet do chorób cywilizacyjnych. Aby spowolnić namnażanie się w naszym kraju osób objętych tą chorobą, już po raz drugi, odbędzie się ogólnopolska akcja pt. „Polscy okuliści kontra jaskra”. Dzięki niej, w połowie marca, będzie można poddać się bezpłatnym badaniom w kierunku tej choroby.

RAPORT Więcej
Polacy żyją w niezdrowych domach 0

Polacy żyją w niezdrowych domach 2018-02-26 12:27

Ponad 7 proc. Polaków nie stać, by wystarczająco ogrzać swój dom – tak wynika z danych Eurostatu. Choć to poniżej średniej unijnej, która jest na poziomie 9 proc., warunki mieszkaniowe w Polsce wymagają poprawy. Mieszkanie w złych warunkach powoduje, zachorowania na astmę, alergię czy nowotwory. Najgorzej jest w budownictwie jednorodzinnym, w którym mieszka blisko połowa Polaków.

RAPORT Więcej
Problematyczna niepełnosprawność uczniów 0

Problematyczna niepełnosprawność uczniów 2018-02-09 11:48

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła jak w polskich szkołach wygląda proces kształcenia niepełnosprawnych uczniów. Okazuje się, że coraz więcej dzieci uczy się z rówieśnikami w szkołach i przedszkolach najbliższych ich miejscu zamieszkania. Lista pozytywnych zjawisk w tym temacie jest niestety bardzo krótka. Ta dotycząca błędów i niedopatrzeń zaś za długa. Ewidentnie polska szkoła potrzebuje elastyczności i korepetycji z umiejętności dostosowywania się do różnorodnych potrzeb swoich wychowanków.

RAPORT Więcej
Bogatego Polaka portret własny 0

Bogatego Polaka portret własny 2018-01-26 14:43

Garnitur za 4.600 zł, buty za 1.500 zł, zegarek za 13.000 zł, a samochód za 285.000 zł, albo sukienka za 3.300 zł, buty za 1.800 zł, zegarek za 10.200 zł i naszyjnik za 8.200 zł. Do tego kolacja w restauracji dla dwóch osób za 1.100 zł i butelka wina za 430 zł… Kogo na to stać? Okazuje się, że coraz więcej osób. Na takie luksusy może sobie pozwolić, aż 1,1 mln Polaków.

RAPORT Więcej
Nowoczesne świętowanie – połączenie komercji i tradycji 0

Nowoczesne świętowanie – połączenie komercji i tradycji 2017-12-22 13:10

Święta Bożego Narodzenia mają niepowtarzalny klimat. Nietrudno ulec ich magii, również podczas robienia zakupów. Przecież chcemy, żeby było pięknie. Dlatego też, kupując ozdoby, prezenty, przygotowując kolację wigilijną, nie zawsze patrzymy na rachunki. Jak policzyli ekonomiści, tegoroczne święta przeciętną polską rodzinę będą kosztowały średnio 882 zł. To o 2 proc. więcej niż w 2016 roku, ale i tak nieźle. W porównaniu z innymi państwami Europy jesteśmy na szarym końcu. Polacy, na szczęście, w Świętach Bożego Narodzenia nie widzą tylko komercji. Zauważają także tradycje i doceniają czas spędzony z bliskimi.

RAPORT Więcej
Volkswagen królem „czarnego rynku” 0

Volkswagen królem „czarnego rynku” 2017-12-17 13:02

Samochody, z reguły, są cennymi rzeczami dla ich właścicieli. Ze względu na swoją wartość majątkową, należą do najczęściej kradzionych dóbr. Dzieje się tak w Polsce, jak i na całym świecie. Choć statystyki podają, że ilość kradzionych pojazdów silnikowych w Unii Europejskiej z każdym rokiem maleje, skala zjawiska wciąż nie spada poniżej 1 mln. Generuje to straty finansowe na poziomie kilkunastu mld euro. Policja przestrzega więc kierowców przed lekkomyślnością, jaką jest niezabezpieczenie „czterech kółek” przed zrabowaniem jej.

RAPORT Więcej

Najnowsze komentarze

Reggae na Piaskach startuje już w piątek
https://evercar.biz/news Авто ...
~uveren
+ Kortez
j29ut0 http://www.jrekg.info/#order-vi...
~i17lch
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski