Poniedziałek, 19 Listopada 2018 - Seweryny, Maksyma, Salomei

RAPORT

Polacy wybrali samorządowców 0

Polacy wybrali samorządowców 2018-10-22 15:35

Wybory samorządowe 2018 za nami. Polacy wybrali wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zdecydowali także kto zasiądzie w nowych radach gminnych, miejskich, powiatowych oraz sejmikach wojewódzkich. To ci ludzie przez najbliższe pięć lat będą władali samorządami i decydowali o sprawach najbliższych mieszkańcom.

WIELKOPOLSKA RAPORT Więcej
Śmieci mogą nas drogo kosztować 0

Śmieci mogą nas drogo kosztować 2018-08-31 12:24

Polsce grożą wysokie kary finansowe. Może je nałożyć Unia Europejska za złe gospodarowanie odpadami komunalnymi. Zgodnie z regulacjami unijnymi Polska powinna w 2020 roku osiągnąć 50 proc. poziom recyklingu papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła (w 2014 roku wyniósł on 21 proc.). O ile większość polskich gmin musi się głowić, w jaki sposób spełnić unijne wymagania, o tyle mieszkańcy gminy Jarocin mogą spać spokojnie. - Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że nam stosunkowo niedużo brakuje do tych 50 proc. – już dziś – na dwa lata przed ostatecznym rozwiązaniem problemu – mówi Witosław Gibasiewicz, prezes Zakładu Gospodarki Odpadami w Jarocinie i wiceburmistrz miasta. Również pozostałe wskaźniki gminna spółka ma bardzo dobre.

JAROCIN RAPORT Więcej
Śmiertelne żniwo dopalaczy 0

Śmiertelne żniwo dopalaczy 2018-08-17 14:18

24-letni mężczyzna zmarł w jednej z restauracji w Ostrowie Wlkp. Jego dwie niepełnoletnie znajome trafiły do szpitala. Lekarzy poinformowano, że wszyscy zażyli dopalacze. Na rynek trafiła substancja, która zabija. Jednych natychmiast, innych powoli. Tylko w niespełna dwa tygodnie „nowe narkotyki” w całej Polsce odebrały życie co najmniej 15 osobom. W pierwszym półroczu 2018 po ich zażyciu zginęło 11 ludzi.

RAPORT Więcej
Program „Dobry Start” – wrześniowy zastrzyk gotówki 0

Program „Dobry Start” – wrześniowy zastrzyk gotówki 2018-07-01 10:44

300 zł jednorazowego świadczenia na każde dziecko dostaną rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego. Pieniądze będą pochodziły z nowego rządowego programu pt. „Dobry Start”. Jak w przypadku „Rodzina 500 plus” wypłatami zajmie się M-GOPS. Wnioski drogą elektroniczną będzie można składać od 1 lipca. Papierową od 1 sierpnia.

RAPORT Więcej
Mundialowa gorączka goli 0

Mundialowa gorączka goli 2018-06-13 16:09

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 zbliżają się wielkimi krokami. 14 czerwca zostanie rozegrany pierwszy mecz, pomiędzy Rosją i Arabią Saudyjską. Polacy na Mundialu zagrają po 12-letniej przerwie. Po raz pierwszy na rosyjską murawę wybiegną 19 czerwca. Zmierzą się z Senegalem.

RAPORT Więcej
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi 1

96 rodzin z własnym miejscem na ziemi 2018-05-18 15:07

Pierwsze lokale w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus oddano w Gminie Jarocin. 96 mieszkań wybudowanych w Siedleminie znalazło swoich nabywców. Zgodnie przyznają oni, że właśnie spełnia się marzenie ich życia o własnym miejscu na ziemi. Marzenie, na którego realizację nigdy nie mogliby sobie pozwolić, gdyby nie Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Bank Gospodarstwa Krajowego.

RAPORT Więcej
Każde pokolenie ma własny głos 0

Każde pokolenie ma własny głos 2018-05-18 13:27

Kiedyś ludzkość potrzebowała setek lat aby wyznaczać nowe epoki. Obecnie wystarczy jedno pokolenie. Te zaś zmieniają się wraz z szybko rosnącym rozwojem cywilizacyjnym i postępem technologicznym. Dziś socjologowie w polskim społeczeństwie wyróżniają pięć typów. Są to: pokolenie międzywojnia, BB, X, Y i Z. Różni je wszystko. Od wieku zaczynając, przez posługiwanie się mediami i nowymi technologiami, a na podejściu do pracy i ogólnie życia skończywszy.

RAPORT Więcej
ALERGIA – EPIDEMIA XXI WIEKU 0

ALERGIA – EPIDEMIA XXI WIEKU 2018-05-08 14:26

Najczęściej katar i kichanie, ale też kaszel, łzawienie oczu, ogólne osłabienie organizmu, a nawet trudności w oddychaniu i to wszystko w trakcie pięknej, słonecznej pogody – alergicy nie mają łatwego życia. Tych w Polsce, jak podaje WHO – Światowa Organizacja Zdrowia, może być nawet 12 mln. Oznacza to, że co trzecia osoba żyjąca w naszym kraju zmaga się z „urokami” wiosny i lata. Ale to nie tylko problem Polski. Zwiększenie zachorowań lekarze odnotowują na całym świcie. Dlatego też alergię określa się często mianem choroby cywilizacyjnej.

RAPORT Więcej
Ukraiński rynek pracy w Polsce  0

Ukraiński rynek pracy w Polsce 2018-04-27 12:14

Polska prowadzi otwartą i przyjazną politykę dotycząca zatrudniania obywateli Ukrainy. Polskie konsulaty na Ukrainie w latach 2014-2016 wydały ponad 3 mln wiz, w tym 1,3 mln wiz pracowniczych. Od 1 stycznia 2018 roku wprowadzono nowe przepisy w zakresie zatrudniania cudzoziemców. Dzięki nim Ukraińcy, w jeszcze prostszy niż dotychczas sposób, mogą dostać pracę w Polsce. To pomaga krajowemu rynkowi, na którym brakuje pracowników, ale także pozwalana na nadużycia.

RAPORT Więcej
Niedzielne zakupy odchodzą do lamusa 0

Niedzielne zakupy odchodzą do lamusa 2018-03-23 14:27

Zakaz handlu w niedzielę stał się faktem. Za nami pierwszy weekend, w którym zakupy w supermarketach i sklepach znajdujących się w galeriach mogliśmy zrobić tylko w sobotę. Przed nami jeszcze 22 takie niedziele. Zakaz handlu nie obejmuje internetu.

RAPORT Więcej

Najnowsze komentarze

O krok od rewitalizacji
Czekamy na rozpoczęcie prac związanych...
~andrewgreat
Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski