Wtorek, 17 Lipca 2018 - Anety, Bogdana, Jadwigi

RAPORT

Program „Dobry Start” – wrześniowy zastrzyk gotówki 0

Program „Dobry Start” – wrześniowy zastrzyk gotówki 2018-07-01 10:44

300 zł jednorazowego świadczenia na każde dziecko dostaną rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego. Pieniądze będą pochodziły z nowego rządowego programu pt. „Dobry Start”. Jak w przypadku „Rodzina 500 plus” wypłatami zajmie się M-GOPS. Wnioski drogą elektroniczną będzie można składać od 1 lipca. Papierową od 1 sierpnia.

RAPORT Więcej
Mundialowa gorączka goli 0

Mundialowa gorączka goli 2018-06-13 16:09

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 zbliżają się wielkimi krokami. 14 czerwca zostanie rozegrany pierwszy mecz, pomiędzy Rosją i Arabią Saudyjską. Polacy na Mundialu zagrają po 12-letniej przerwie. Po raz pierwszy na rosyjską murawę wybiegną 19 czerwca. Zmierzą się z Senegalem.

RAPORT Więcej
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi 1

96 rodzin z własnym miejscem na ziemi 2018-05-18 15:07

Pierwsze lokale w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus oddano w Gminie Jarocin. 96 mieszkań wybudowanych w Siedleminie znalazło swoich nabywców. Zgodnie przyznają oni, że właśnie spełnia się marzenie ich życia o własnym miejscu na ziemi. Marzenie, na którego realizację nigdy nie mogliby sobie pozwolić, gdyby nie Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego i Bank Gospodarstwa Krajowego.

RAPORT Więcej
Każde pokolenie ma własny głos 0

Każde pokolenie ma własny głos 2018-05-18 13:27

Kiedyś ludzkość potrzebowała setek lat aby wyznaczać nowe epoki. Obecnie wystarczy jedno pokolenie. Te zaś zmieniają się wraz z szybko rosnącym rozwojem cywilizacyjnym i postępem technologicznym. Dziś socjologowie w polskim społeczeństwie wyróżniają pięć typów. Są to: pokolenie międzywojnia, BB, X, Y i Z. Różni je wszystko. Od wieku zaczynając, przez posługiwanie się mediami i nowymi technologiami, a na podejściu do pracy i ogólnie życia skończywszy.

RAPORT Więcej
ALERGIA – EPIDEMIA XXI WIEKU 0

ALERGIA – EPIDEMIA XXI WIEKU 2018-05-08 14:26

Najczęściej katar i kichanie, ale też kaszel, łzawienie oczu, ogólne osłabienie organizmu, a nawet trudności w oddychaniu i to wszystko w trakcie pięknej, słonecznej pogody – alergicy nie mają łatwego życia. Tych w Polsce, jak podaje WHO – Światowa Organizacja Zdrowia, może być nawet 12 mln. Oznacza to, że co trzecia osoba żyjąca w naszym kraju zmaga się z „urokami” wiosny i lata. Ale to nie tylko problem Polski. Zwiększenie zachorowań lekarze odnotowują na całym świcie. Dlatego też alergię określa się często mianem choroby cywilizacyjnej.

RAPORT Więcej
Ukraiński rynek pracy w Polsce  0

Ukraiński rynek pracy w Polsce 2018-04-27 12:14

Polska prowadzi otwartą i przyjazną politykę dotycząca zatrudniania obywateli Ukrainy. Polskie konsulaty na Ukrainie w latach 2014-2016 wydały ponad 3 mln wiz, w tym 1,3 mln wiz pracowniczych. Od 1 stycznia 2018 roku wprowadzono nowe przepisy w zakresie zatrudniania cudzoziemców. Dzięki nim Ukraińcy, w jeszcze prostszy niż dotychczas sposób, mogą dostać pracę w Polsce. To pomaga krajowemu rynkowi, na którym brakuje pracowników, ale także pozwalana na nadużycia.

RAPORT Więcej
Niedzielne zakupy odchodzą do lamusa 0

Niedzielne zakupy odchodzą do lamusa 2018-03-23 14:27

Zakaz handlu w niedzielę stał się faktem. Za nami pierwszy weekend, w którym zakupy w supermarketach i sklepach znajdujących się w galeriach mogliśmy zrobić tylko w sobotę. Przed nami jeszcze 22 takie niedziele. Zakaz handlu nie obejmuje internetu.

RAPORT Więcej
Jaskra – cichy zabójca wzroku 0

Jaskra – cichy zabójca wzroku 2018-03-09 13:10

8.000.000 ludzi na świecie całkowicie straciło wzrok z powodu późnego wykrycia jaskry. Według Światowej Organizacji Zdrowia jest ona w dzisiejszych czasach jedną z najczęstszych przyczyn ślepoty. Jaskra przez WHO został zaliczony nawet do chorób cywilizacyjnych. Aby spowolnić namnażanie się w naszym kraju osób objętych tą chorobą, już po raz drugi, odbędzie się ogólnopolska akcja pt. „Polscy okuliści kontra jaskra”. Dzięki niej, w połowie marca, będzie można poddać się bezpłatnym badaniom w kierunku tej choroby.

RAPORT Więcej
Polacy żyją w niezdrowych domach 0

Polacy żyją w niezdrowych domach 2018-02-26 12:27

Ponad 7 proc. Polaków nie stać, by wystarczająco ogrzać swój dom – tak wynika z danych Eurostatu. Choć to poniżej średniej unijnej, która jest na poziomie 9 proc., warunki mieszkaniowe w Polsce wymagają poprawy. Mieszkanie w złych warunkach powoduje, zachorowania na astmę, alergię czy nowotwory. Najgorzej jest w budownictwie jednorodzinnym, w którym mieszka blisko połowa Polaków.

RAPORT Więcej
Problematyczna niepełnosprawność uczniów 0

Problematyczna niepełnosprawność uczniów 2018-02-09 11:48

Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła jak w polskich szkołach wygląda proces kształcenia niepełnosprawnych uczniów. Okazuje się, że coraz więcej dzieci uczy się z rówieśnikami w szkołach i przedszkolach najbliższych ich miejscu zamieszkania. Lista pozytywnych zjawisk w tym temacie jest niestety bardzo krótka. Ta dotycząca błędów i niedopatrzeń zaś za długa. Ewidentnie polska szkoła potrzebuje elastyczności i korepetycji z umiejętności dostosowywania się do różnorodnych potrzeb swoich wychowanków.

RAPORT Więcej

Najnowsze komentarze

Nie dla SMS-ów podczas jazdy
Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, k...
~r0m3k
96 rodzin z własnym miejscem na ziemi
Co nie ktorych zalalo, a ekipa miala 14 ...
~Mieszkaniec
Szkoła bez zadań domowych – czy to możliwe?
Trzeba poczytać jak jest naprawdę w Ha...
~Rodzic323
Łowy na lisa zakończone
Brawo. Robicie to co należy
~w.jaworowski